Advert
Advert

Son 30 ayda 200’e yakın istihdam!

'Gazimağusa Belediye Başkanı Arter, mirasyedi çılgınlığıyla Gazimağusa Belediyesi’ni siyasi amaçlarına kurban ediyor'

Son 30 ayda 200’e yakın istihdam!

CTP MAĞUSA İLÇE YÖNETİM KURULU ARTER’İ ELEŞTİRDİ

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gazimağusa İlçe Yönetim kurulu, belediyeyi batırmak için uğraştığını iddia ettiği Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in “mirasyedi çılgınlığıyla Gazimağusa Belediyesi’ni siyasi amaçlarına kurban ettiğini” ileri sürdü.

CTP Gazimağusa İlçe Yönetim Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, Belediye’nin rutin hizmetlerini dahi yerine getirirken zorlanmasına yol açıldığı, Arter’in Belediye’nin öz kaynaklarıyla tek bir çivi dahi çakamayacak hale gelmesine neden olduğu öne sürüldü.

Açıklamada, Arter’in Gazimağusa’nın geleceğine yatırım amaçlı hiç bir girişimde bulunmadığı,  Gazimağusa Belediyesi’nin mali ve  idari bakımdan acınacak durumda olduğu,  idari giderleri ile personel maaşlarını dahi ödeyememekte olduğu savunuldu.

Açıklamada, “Çok büyük vaatlerle göreve gelen İsmail Arter, vaat ettiği projelerden sadece TC tarafından finanse edilen birkaçına başlarken, belediyenin öz kaynakları, yatırım yapmaya yetmez hale getirilmiş durumdadır. Dahası, Gazimağusa Belediyesi’nin sahip olduğu kaynaklar da hızla tüketilip yok edilmektedir. Belediyeye ait kreş ve anaokulu binası boşaltılarak kaderine terk edilmiştir. Maraş’ta 1974 yılından beri yapılmış tek kamu yatırımı olan MAGEM Maraş’a ait bina amacı ve işlevi dışında kullanılmakta ve adeta harcanmaktadır” denildi.

Gazimağusa Belediyesi’nde son 30 ayda 200’e yakın kişinin istihdam edildiği öne sürülen açıklamada, Gazimağusa Belediyesi bünyesine katılan bu çalışanların bir kısmının işçi statüsüyle çeşitli görevlerde çalıştırılırken, önemli bir kısmının da “hizmet alımı” metoduyla sosyal güvenceden yoksun olarak gündelik ücretlerle çalıştırılmakta olduğu, bu çalışanların  Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımlarının yapılmadığı   iddia edildi.

Açıklamada, Gazimağusa Belediyesi’ni mali ve idari yapısıyla,  ülkenin en güçlü belediyesi olarak devraldıktan sadece 30 ay sonra batırdığı ileri sürülen Arter’in bunun hesabını veremeyeceği öne sürüldü.


Advert Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor