Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Oğuz, tahıl alım fiyatlarını açıkladı

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz , hükümetin tahıl alım fiyatları konusunda Toprak Ürünleri Kurumu Yönetim Kurulu’na sunacağı rakamları açıkladı. Bakanlık basın bürosunun açıklamasına göre; Bakan Oğuz, 2019 ürünü arpanın alım...

Oğuz, tahıl alım fiyatlarını açıkladı

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz , hükümetin tahıl alım fiyatları konusunda Toprak Ürünleri Kurumu Yönetim Kurulu’na sunacağı rakamları açıkladı.

Bakanlık basın bürosunun açıklamasına göre; Bakan Oğuz, 2019 ürünü arpanın alım fiyatının kilo başına 1 lira 35 kuruş, yumuşak buğdayın alım fiyatının 1 lira 40 kuruş, sert buğdayın alım fiyatının 1 lira 45 kuruş ve tohumluk materyal olarak alınacak arpa ve buğday ürünlerine kilo başına 5 kuruş prim ödenmesinin önerileceğini kaydetti.

Bakan Oğuz, Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Yönetimi ile iki gün süren toplantılar neticesinde iki tarafın görüşleri ve değerlendirmeleri doğrultusunda bu açıklamayı yaptığını ve bakanlık olarak hedeflerinin üreticilerle birlikte uzlaşı içerisinde sektörlerin gelişmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Oğuz, üreticinin fiyat belirsizliği nedeniyle ürününü gerçek değerinin altında satmak zorunda kaldığını, bu nedenle hükümet olarak üreticinin daha fazla mağdur olmaması için 2019 ürünü arpa fiyatının belirlenmesine öncelik verdiklerini söyledi.(BRT/MAIL)


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncı: Elektrik şebekelerinde artık kalıcı bağlantı yapıldı
Akıncı: Elektrik şebekelerinde artık kalıcı bağlantı yapıldı
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!