Advert
Advert

BTM 2’de planlama yapıldı

KTFF tarafından  organize edilen BTM 2.

BTM 2’de planlama yapıldı

KTFF tarafından  organize edilen BTM 2.Ligi’nde sezon sonuna kadar olan maç programı ve ara transfer dönemi ile ilgili açıklama yapıldı.

Buna göre BTM 2.Lig kulüpleri için ara transfer dönemi 27-28 Mayıs 2019 tarihlerinde olacak. Kulüplere sezon başında sunulan transfer kriterleri ara transfer döneminde de geçerli olacak. BTM 2.Ligi’nde sezon sonuna kadar hafta arası da bazı haftalarda maç yapılacağı duyurulurken, ligin Play-Off finallerinin 29-30 Haziran 2019 tarihlerinde yapılmasının planlandığı belirtildi.

Kontenjanlar geçerli olacak

Buna göre kulüpler üst liglerde (Süper Lig, 1.Lig ve BTM 1.Lig) forma giyen ve 2018-2019 futbol sezonunda vize işlemi yaptırmayan ve/veya vize işlemi yaptırıp süre almayan futbolcuları transfer edebilecek. Kulüpler bu kontenjanını sezon başında doldurmuşsa ve yeni oyuncu transferi yapacaksa, elindeki kontenjan dahilindeki oyuncuları kadrosundan çıkarıp transfer yapabilecek.

Kulüpler ayrıca BTM 1.Ligi’nde forma giymiş 3 futbolcu transfer de yapabilecek. Bu transfer işleminde de kontenjanın dolu olması halinde, eldeki oyuncuları elden çıkarıp transfer yapabilecek. Kulüpler BTM 2.Lig’den sınırsız oyuncu transferi yapabilecek. Ayrıca BTM 2.Lig kulüpleri söz konusu ara transfer döneminde; vize, filiz lisans ve 2 yıllık işlemlerini de yapabilecek.

K-Pet Süper Lig ve K-Pet 1.Lig’de forma giyen TC’liler transfer edilemeyecek

TC’li oyuncu transferi de söz konusu transfer döneminde gerçekleştirilebilecek. Buna göre her kulüp kadrosunda 1 TC’li futbolcuyu bulundurabilecek. Kulüpler K-Pet Süper Lig ve K-Pet 1.Lig’de forma giymiş TC’li oyuncuları transfer edemeyecek. Ancak sözleşmesi BTM 1.Lig kulüplerinde olan futbolcuları transfer edebilecek.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor