Advert
Advert

Meclis Genel Kurul’unda “Gençlik Oturumu” yapıldı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Meclis Genel Kurul’unda Gençlik Oturumu yapıldı.

Meclis Genel Kurul’unda “Gençlik Oturumu” yapıldı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Meclis Genel Kurul’unda Gençlik Oturumu yapıldı. KKTC liselerinden okul kaptanları sembolik olarak Meclis Genel Kurulu’nda toplanarak, söz aldı.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Haftası etkinlikleri çerçevesinde Meclis Genel Kurul’unda Gençlik Oturumu yapıldı. Genel Kurul salonunda gerçekleştirilen etkinliğe ülke genelindeki liselerin okul kaptanları katıldı.

Oturumda gençlere seslenen Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, 19 Mayıs’ın 100’üncü yıldönümü nedeniyle bir farklılık yaratmak istediklerini kaydeden Uluçay, öğrencilere “söz sizde” dedi.

Uluçay, gençlere daha güzel bir gelecek verebilmenin görevleri olduğunu vurgulayarak, hep birlikte gençlerin görüş ve düşüncelerini dikkate alarak, bu yolda yürümeye devam edeceklerini söyledi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit ise, 19 Mayıs’la ilgili bilgi vererek 100 yıl önce yaşanan bu sürecin yeni çağdaş ve laik bir ulus yaratmak için olduğunu belirtti.

Dün yakılan meşaleyle etkinliklerin başladığını ve ardından da çalıştay yapıldığını hatırlatan Özyiğit, çalıştayda gençlerin gelecekle ilgili düşüncelerini ortaya koyma imkanı bulduğunu, düşüncelerinin ise çok önemli olduğunu kaydetti.

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ise, gençlerle böyle bir günde ve mekanda bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Kısa süre önce hükümetin istifa etmiş olduğunu anımsatan Tatar, “Biz bu mecliste bazen tartışsak da hepimizin amacı siz gençleri iyi yetiştirmek” diyerek, “Kıbrıs Türk halkının var olması esastır ve bu devlete sahip çıkıp yaşatmak herkesin görevi” ifadelerini kullandı.

Daha sonra okul kaptanlarından bazıları da söz alarak düşünce ve görüşlerini Genel Kurul kürsüsünden paylaştı.

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ise gençlerin konuşmalarının ardından yeniden söz alarak, sorumluluk bilinciyle, gençlere daha güzel bir gelecek  yaratmak için çalışacaklarını söyledi.

(BRT)


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor