Advert
Advert

ANADOLUJET, TÜRKİYE’DE DÖRT ŞEHİRDEN ERCAN’A SEFER BAŞLATTI

Anadolu Jet; Antalya, İzmir, Adana ve Gaziantep’ten Ercan’a sefer başlattı.

ANADOLUJET, TÜRKİYE’DE DÖRT ŞEHİRDEN ERCAN’A SEFER BAŞLATTI

Bu yeni şehirlerle sefer sayısını 44’ten 65’e yükselen şirket, İzmir ve Adana’dan haftada 7, Antalya’dan hafta 4, Gaziantep’ten haftada 3 sefer yapacak.

Antalya’dan bugün öğleden sonra gelen ikinci sefer için Ercan Havalimanı VIP Salonu’nda tören düzenlendi.

Törende konuşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, “2018’de 4 milyon yolcuya ulaştık. Yeni havalimanının hizmete girmesiyle rakamları yukarıya taşıyacağız” dedi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Atakan, 2018’de 4 milyon yolcuya ulaşıldığını, bunun da ülke ölçeği için önemli bir atılım olduğunu söyledi.

Tolga Atakan, “Bu rakamları telaffuz ederken Türk bayrağını dünyada dalgalandıran gururumuz THY’nin gücünü de arkamızda hissediyoruz” dedi.

Bu yeni seferlerle haftada 65 sefer sayısına ulaşıldığını belirten Atakan, “Bu sadece Türkiye’deki bazı şehirleri ülkemize bağlama olarak düşünülmemeli. Bu seferler, AnadoluJet ve THY’nin devam uçuşlarına da önemli bir bağlantı sağlayacak önemli bir atılımdır” dedi.

Bilindiği gibi dünyanın en çok noktasına uçan Türk Hava Yolları, Birleşik Krallık’ta Heathrow, Gatwick, Birmingham ve Manchester havaalanları ile İskoçya'da Edinburg Havaalanı olmak üzere 5 noktadan Türkiye'ye sefer düzenliyor.

Diğer yandan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ise Yeni Ercan havalimanının devreye girmesinin charter uçuşlar, tarifeli seferler ve büyük gövdeli uçakların ülkeye gelebilmesi için önemli olacağını kaydetti.

AnadoluJet Başkanı Şamil Karakaş, KKTC’ye bugün başlattıkları çapraz uçuşlarla networklerine 4 yeni hat eklediklerini dile getiren Karakaş, hem söz konusu şehirlerin, hem de KKTC’nin turizmine, ekonomisine canlılık kazandırma hedeflerine işaret etti. Karakaş, KKTC’nin görünürlüğüne katkı koyma hedefinde olduklarını da söyledi.

Diğer yandan TveT Ercan Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü Serhat Özçelik, konuşmasında yeni yapılan Ercan Havalimanına da işaret etti. Çalışmaların ilerlediğini kaydeden Serhat Özçelik, 20 bin metrekarelik terminalden yaklaşık 129 bin metrekarelik terminale geçileceğini söyledi.

Serhat Özçelik, Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanına, Ulaştırma Bakanı Atakan'a, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet yönetimine, Turizm Bakanı Ataoğlu ve KKTC yetkililerine teşekkür etti


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor