Advert
Advert

“2019’da Ülkem İçin Bir Fikrim Var” projesine 24 saatte 2 bin 548 fikir geldi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından başlatılan “2019’da Ülkem İçin Bir Fikrim Var” projesine 24 saat içinde 2 bin 548 fikir geldi.

“2019’da Ülkem İçin Bir Fikrim Var” projesine 24 saatte 2 bin 548 fikir geldi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “2019’da Ülkem İçin Bir Fikrim Var” projesi ile ilgili Twitter’dan açıklama yaptı.

 

 

Projeye, 24 saat içinde 4 bin 548 fikir geldiğini belirten Altun, “Bu projeye inandığınız için sizlere müteşekkirim. Bilmenizi isterim ki arkadaşlarım fikirlerinizi titizlikle inceliyor. Ülkemizin hedeflerini hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

″Ülkemizin ilerleyişine yapacağı katkıya olan inancımız sonucu ortaya çıktı″

″2019'da Ülkem İçin Bir Fikrim Var″ projesi ile politika ya da mevcut işleyişlerin geliştirilmesine ilişkin fikirlerin toplanacağı platformun ilham verici fikirlerin hayata geçirilmesinde bir kanal olması amaçlanıyor.

Altun, projeyle ilgili dün yaptığı açıklamada, ″2019'da Ülkem İçin Bir Fikrim Var Projesi, milletimizin aklına, duygusuna, vicdanına, samimiyetine, ferasetine ve ülkemizin ilerleyişine yapacağı katkıya olan inancımız sonucu ortaya çıktı″ dedi.

28 Ocak’ta faaliyete geçirildi

Türkiye'nin son yıllarda karşı karşıya kaldığı her sınamada koşulsuz en büyük desteği veren milleti şimdi ülke için düşünmeye davet ettiklerini belirten Altun, ″Çünkü biliyoruz ki aile ve arkadaş sohbetlerinde zikredilen, lise ve üniversite kantinlerinde konuşulan, çocukların temiz ve berrak zihinlerinden geçen çok güzel fikirler var. Ben, 2019'u 82 milyonun ülkemiz için beyin fırtınası yaptığı ve fikirlerini devletimizin birimleri ile doğrudan paylaşabildiği bir yıl olarak hayal ediyorum″ diye konuştu.

Altun, bu amaçla ülkenin her köşesinden doğrudan kendilerine ulaşılabilmesi için yenilenen web siteleri ″iletisim.gov.tr″ üzerinden oluşturdukları ″2019'da Ülkem İçin Bir Fikrim Var″ platformunu 28 Ocak'ta faaliyete geçirdiklerinin bilgisini verdi.

″Her yaştan fikir geliyor″

Bir hafta gibi kısa bir sürede çevre, sağlık, kültür, tanıtım, yönetim, iletişim, enerji, eğitim ve adalet gibi farklı alanlarda fikirlerin geldiğini görmenin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Altun, şunları kaydetti:

″Çeşitliliğin görülebilmesi için gelen fikirlerden birkaç örnek vermek istiyorum. Yaya geçidi kullanım kültürünün oluşmasına yönelik yaya geçitlerine mavi trafik lambası konulması, ülkemiz için bir devlet arması tasarlanması, hasta ve sağlık personelinde olumsuz algı oluşturduğu için hastane yerine şifahane isminin kullanılması, hem trafiğin akışını bozmayacak hem de çöp konteynırlarından yayılacak kimyasal kokuları engelleyecek akıllı çöp kamyonları tasarımı ve kullanımı, sokak hayvanları için hazine arazilerinde yaşam alanları oluşturması ve şehir merkezlerine yaprak dökmeyen ağaçları dikilerek yaprakların rögar kapaklarını tıkamasının engellenmesi gibi yüzlerce fikirden bahsediyoruz.

Sevindirici olansa her yaştan önerilerin geliyor olması. Örneğin devlet arması önerisi 16 yaşında bir gencimize ait. Şu ana dek gelen fikirlere baktığımızda yaş aralığının 16-69 şeklinde gerçekleştiğini ve Türkiye'nin her bölgesinden geldiğini görüyoruz.″

“Amaç ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru yürüyüşünü hızlandırmak”

″Ülkem için Bir Fikrim Var″ platformunun istek, talep ve şikayet uygulamaları ya da proje destek süreçlerinden ayrıldığını vurgulayan Altun, ″Buradaki amaç, 'ülkem için çok güzel bir fikrim var ama kimseye iletemiyorum' diyen, ülkesi için derdi olan insanların yönetim süreçlerine doğrudan dahil olmasını sağlamak ve ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru yürüyüşünü hızlandırmak″

2019'da Ülkem İçin Bir Fikrim Var Projesi için https://www.iletisim.gov.tr/turkce/ulkem linkinden başvuru yapılabiliyor.

TRT


Advert Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor