Advert
Advert

Feci olayla ilgili yapılan açıklamalarda tezatlık var...!

Feci olayla ilgili yapılan açıklamalarda tezatlık var...!

Lefkoşa-Girne anayolunun Ciklos mevkiinde dün gece sel sularına kapılan aracın nasıl ve tam olarak hangi noktada düştüğü henüz belirlenemedi.

Polis Basın Subaylığı'nın Evrenselgazete'ye verdiği bilgide, bariyerlerin olduğu Girne- Lefkoşa anayolunun bir noktasında bariyer bulunmuyor. 

AŞAĞIYA SÜRÜKLENDİĞİ NOKTA HENÜZ TESPİT EDİLEMEDİ

Ayrıca kazanın olduğu nokta yani aracın aşağıya sürüklendiği nokta, saat 17.40 itibariyle polis tarafından henüz tespit edilemediği de Polis Basın Subaylığı'nın Evrenselgazete'ye verdiği bilgiler arasında.

BAKAN ATAKAN: "KAZA NOKTASINDA BARİYER EKSİKLİĞİ YOK"

Buna karşın, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, kazanın olduğu nokta belirlenmiş gibi bir açıklama yaparak, o noktada bariyer eksikliği olmadığı açıklamasında bulundu. 

Halbuki Evrenselgazete'nin saat saat 17.40 itibariyle Polis Basın Subaylığı'ndan aldığı bilgide, polisin kazanın hangi noktada meydana geldiğini henüz tespit edilemedi.

Bakan Atakan ise yaptığı açıklamada, “Bariyerlerin eksik olduğu yönünde spekülasyonlar yapıldı. Kaza noktasında bariyer eksikliği yoktur. Özellikle dağdan gelen yoğun yağışın bazı noktalarda bariyerlerin altını oyduğu ve bazı çökmeler olduğunu tespit ettik. Herhangi bir bariyer ve altyapı eksikliği yoktur. Bilindiği gibi yolun diğer etepları tamamlandığında ana sıkıntının ortadan kalkacağını unutmamak lazım. Ciklos’taki kaza, su birikintisi nedeniyle aracın kayması ve düşmesi nedeniyle yaşandı. Ve kaza polisin o yönden gidilmemesi kapsamında tedbirleri aldığı sırada gerçekleşti maalesef…” dedi.

İLGİLİ HABER>>>>

Kaçış yolu yoktu, yolda kısıldılar!


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor