Advert
Advert

''Yolsuzluk dosyaları en erken zamanda sonuçlandırılacak''

''Yolsuzluk dosyaları en erken zamanda sonuçlandırılacak''

Bakanlar Kurulu Başbakan Tufan Erhürman başkanlığında yaklaşık 3 saatlik bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ardından alınan kararlar Bakanlar Kurulu Sözcüsü Başbakan Yardımcısı  ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay tarafından açıklandı.

TELEKOMİNİKASYON DAİRESİ’NİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI…

Özersay toplantının başında Bayındırlık ve Ulaştırma Müsteşarı ve Telekomünikasyon Dairesi Müdürünün  sunum  gerçekleştirdiğini kaydetti ve Telekomünikasyon Dairesi’nin yeniden yapılandırılmasına ilişkin politikalarla ilgili bazı önerileri Bakanlar Kurulu’na aktardıklarını belirtti.

Bir yandan alt yapının kamu eliyle yürütüleceği, kamunun esasen altyapıya odaklanacağı ama haberleşme alındaki tüm hizmet sağlayıcılarının altyapı açısından eşit ve kaliteli eşit hizmet almasını mümkün kılacak bir yaklaşım olduğunu ifade eden Özersay diğer yandan üst yapıda yani sabit telefon mobil telefon ve mobil internet açısından hizmetlerin  kamu-özel ortaklığı modelleriyle yerine getirilmesi konusundaki önerilerini hükümetle paylaştıklarını, olumlu olumsuz taraflarını ortaya koyduklarını söyledi. Özersay burada temel hedefin internet bakımından geniş bant ve çok daha verimli bir hizmet yaratmak olduğunu da kaydetti.

Özersay, “Alt yapıda esasen kamunun hizmeti yerine getirmesi, üst yapıda ise bir kamu-özel ortaklığı modeliyle  çözüm seçeneklerini karşımıza koydular” dedi ve hükümetin bu konuda  henüz bir karar üretmediğini ancak çalışmaların belirli bir olgunluğa gelmek üzere olduğunu, ilerleyen günlerde  ilgili bakanlıklarla da paylaşarak bir karar alacaklarını kaydetti.

YOLSUZLUK DOSYALARI

Bugün ayrıca Başsavcı Vekiliyle yolsuzluk dosyaları konusunda hükümet adına yaptığı  görüşme hakkında Bakanlar Kurulu’nu bilgilendirdiğini anlatan Özersay, “Gerek polis tahkikat aşamasında gerekse başsavcılıktaki yolsuzluk dosyalarının suç unsuru bulunanlarının en erken zamanda sonuçlandırılması konusunda hükümet takipçi olmaya  sonuç alınıncaya kadar ısrarla devam edecek” diye konuştu.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor