Advert
Advert

''Biz birlikte çok daha güzeliz''

CENGİZ TOPEL ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ BÖLÜMÜ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİNDEN “GÖKKUŞAĞININ RENKLERİ” ŞENLİĞİ…

''Biz birlikte çok daha güzeliz''

Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü öğretmen ve öğrencileri ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi’nde eğitim gören özel gereksinimli çocuklar için “Gökkuşağının Renkleri” şenliği düzenledi.

“Hayatı Paylaşmak İçin Hiçbir Engel Yoktur” sloganı ile gerçekleşen etkinlik, 11F sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu “İşaret Dili ile Merhaba” şarkısı ile başladı. 9F sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Tavşanlar Rontunu” ve 11F sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Gökkuşağının Renkleri Dansı” ile devam etti.

Etkinliği; 9F ve 12F sınıflarının “Macar Dansı” adlı eserleri, 10F sınıfı öğrencilerinin “Arılar Dansı”, “Aşuk ile Maşuk” ve “Alunelul Orff” gösterileri izledi.

“Gökkuşağının Renkleri” şenliği son olarak “Şapkalar” isimli drama etkinliği ile devam ederken, bu etkinliğe tüm öğrencilerin katılımı sağlandı. Çocuklar keyifli anlar geçirdi, moral depoladı. Bu esnada duygulu anlarda yaşandı.

ÖĞRETMENOĞLU: “HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN HİÇBİR ENGEL YOKTUR”

Etkinlikte konuşan Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Öğretmenoğlu, özellikle bu geceye katılan Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

Genelde Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi, özelde ise Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü olarak “Hayatı Paylaşmak İçin Hiçbir Engel Yoktur” sloganını benimsediklerinin altını çizen Öğretmenoğlu, bireysel farkındalıkların farkında olduklarını ve sadece bu haftaya özel değil, daima özel gereksinimli bireylerin yanında olduklarının bilinmesini istedi.

“ENGELLERİ HEP BİRLİKTE ORTADAN KALDIRABİLMEK İÇİN, TOPLUMSAL BİLİNÇ VE FARKINDALIĞININ ARTIRILMALI”

“BİZ BİRLİKTE ÇOK DAHA GÜZELİZ”

Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü öğretmenleri Feyzan Oktay,  Gökçen Özakdenizli, Muhterem Cemoğlu, İçim Açıksöz Temeller ve Emine Ferit ise etkinlikteki konuşmalarında, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, engelliler konusunda farkındalığın artırılarak, toplumsal bilincin oluşturulmasına, sorunlarının çözümüne katkıda bulunması açısından önemli olduğuna vurgu yaptılar. Tüm engelleri hep birlikte ortadan kaldırabilmek için, toplumsal bilinç ve farkındalığının artırılması gerektiğine işaret eden bölüm hocaları ortak bir de mesaj verdiler: “Biz birlikte çok daha güzeliz.”


Advert Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor