Advert
Advert

Ayşegül Baybars protesto edildi

Basın Emekçileri Sendikası, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Kadri’nin basın mensuplarının haber yapma özgürlüğünü engellemesi nedeniyle İçişleri Bakanlığı önünde basın açıklaması yaptı.

Ayşegül Baybars protesto edildi

Basın Emekçileri Sendikası, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Kadri’nin basın mensuplarının haber yapma özgürlüğünü engellediği gerekçesiyle bugün saat 09.30’da İçişleri Bakanlığı önünde, Bakanı protesto etti ve basın açıklaması yaptı.

Basın- Sen, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars'ı protesto etti. Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir, "basın emekçileri herkesin egosunu tatmin edeceği bir camia değildir. Basın emekçileri, kimsenin isteği ve arzusuna göre haberlerini yapmazlar. Bir Bakan'ın, 'siz daha önce bana yardımcı olmadınız, o nedenle ben de sizin görüntü almanızı engelliyorum' şeklinde bir davranışta bulunması kabul edilebilir bir davranış değildir. Tamamıyle haddini aşan, bulunduğu makamın ağırlığını kaldırmayan tamamıyle çocukça bir davranıştır" dedi. 

Yapılan açıklama şöyle: 

"Değerli Basın Emekçileri;

Bundan kısa bir süre önce yaptığımız basın açıklaması ile özellikle hükümet yetkililerinin, basın emekçilerine yönelik üslubunu eleştirmiş ve bu konuda makamlarına yakışır seviyede bir tutum sergilemelerini talep etmiştik.

Gelişen süreç içerisinde ne yazık ki bu talebimizin dikkate alınmadığını görmüş, görevini yapmaya çalışan basın emekçilerine karşı makam sahiplerinin haddini aşan üsluplar kullanarak saygı sınırlarını zorladıklarına şahit olmuş durumdayız.

Son olarak Maraş’taki Mağusa Gelişim Akademisi’nde dün düzenlenen Mağusa – İskele – Yeniboğaziçi Bölgesi Emirname toplantısı başlamadan önce İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Kadri’nin ego patlaması yaşayarak görevini yapmaya çalışan basın mensuplarını dışarı atması ve bunu yaparken de haddini aşarak resmen çocukça bir tavırla, “Siz bana ilk toplantıda yardımcı olmadınız. Bu nedenden dolayı görüntü ve fotoğraf alamazsınız. Kesin ve net, lütfen dışarı çıkınız” demesi tam anlamı ile emeğe ve emekçilere yapılmış bir hakarettir."


Advert Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor