Advert
Advert

Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi faaliyette

Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Şubesi hizmete girdi. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi (TOCED) ile koordineli bir şekilde görev yapacak bu birim 7/24 halkın hizmetinde olacak...

Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi faaliyette

'Personel, 7/24 şikayet ihbar hattında görevde olacak. Saldırgan veya şiddeti uygulayan kişinin, mağdur kişinin gittiği bütün mekanlardan uzak tutulması sağlanacak. Mağdura tıbbi yardım sağlanacak. Bu birim, mağdur olan kişi, yakınları ve çocuklarının ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri yerine getirecek. Mağdur olan şahıs Alo 155’i arayacak ve ilgili birimler hemen devreye girecek.'

Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi dün itibarıyla göreve başladı. 7 gün 24 saat hizmet verecek olan şubede 18 personel görev alıyor.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi ile koordineli bir şekilde 24 saat esasına göre görev yapacak olan birimde 10 personel şubede, 8 personel ise ilçe irtibat görevlerinde hizmet verecek.

Mağdur olan şahıslar ALO 155 hattını arayarak yardım talep edebilecek. Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nin faaliyetleriyle ilgili Cuma günü düzenlenen basın toplantısında konuşan Başbakan Tufan Erhürman ve Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu, büyük bir adım olan bu birimin, sorunun aşılması için tek başına yeterli olmayacağına, bunu destekleyici adımların da kısa sürede atılmaya başlanacağına vurgu yapmıştı.

Başbakan Tufan Erhürman, “Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi”nin 25 Kasım günü faaliyetlerine resmen başlayacağını ifade ederek, 18 kişiden oluşacak personelin kesintisiz hizmet vereceğini kaydetmişti.
Erhürman, “Personel, 7/24 şikayet ihbar hattında görevde olacak. Saldırgan veya şiddeti uygulayan kişinin, mağdur kişinin gittiği bütün mekanlardan uzak tutulması sağlanacak. Mağdura tıbbi yardım sağlanacak. Bu birim, mağdur olan kişi, yakınları ve çocuklarının ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri yerine getirecek. Mağdur olan şahıs Alo 155’i arayacak ve ilgili birimler hemen devreye girecek” demişti.


Advert Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor