Advert
Advert

Kırsal kesim arsalarıyla ilgili karar!

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında basına açıklamalarda bulundu.

Kırsal kesim arsalarıyla ilgili karar!

Bakanlar Kurulu, aralarında kuraklık tazminatlarının 30 milyon TL’sinin bu hafta ödenmesi, önümüzdeki dönem çalışanların yatırımlarını gerçek maaş üzerinden yapmayanlara yaptırım uygulanması, “karakolda ölen tutuklu olayına tarafsız soruşturma yapılması” gibi bir dizi karar aldı.

Yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, alınan kararların bazılarını açıkladı.

KIRSAL KESİM ARSASI ALIMINA KUR SABİTLEME

“Kırsal kesim arsalarının alımıyla ilgili yapılan sözleşmelerde önümüzdeki altı ay boyunca döviz kuru sabitlenmesine karar verildiğini” de açıklayan Özersay, “daha önce hak sahibi olan ve kendilerine kırsal kesim arsası verilen şahısların yapacakları sözleşmelerde ödemeleri gereken miktarın, döviz cinsinden sabitlenmiş biçimde, başka konularda aldıkları kararlara uygun olarak, sabit döviz kuru üzerinden ödenmesi ve bu şekilde kolaylık sağlanmasını uygun bulduklarını” söyledi.

DİĞER BAZI KARARLAR İLGİLİ BAKANLIKLAR TARAFINDAN AÇIKLANACAK

Özersay, bunun dışında, bazı yabancıların taşınmaz mal alımı, bazı askeri bölgelerin bu statüden çıkarılması ve özel mülklerle ilgili de çeşitli kararlar alındığını, bu kararların önümüzdeki günlerde ilgili bakanlıklar tarafından açıklanacağını belirtti.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor