Advert
Advert

Dursun Oğuz'dan 4 milyon açık konusunda açıklama...

UBP Genel Sekreteri ve genel sekreter adayı Dursun Oğuz, 4 milyon TL cari açık konusunda Evrenselgazete'ye açıklamalarda bulundu. Oğuz, ''iddialar gerçek değil" dedi.

Dursun Oğuz'dan 4 milyon açık konusunda açıklama...

UBP’de mali açığın 4 milyon TL civarında olduğunu belirten yeni Genel Başkan Ersin Tatar, tarafsız bir ekibin hesapları incelemeye aldığını duyurdu. Bu açık konusunun, Genel Sekreterlik seçimi öncesinde, seçim sonucunu yönlendirme amaçlı kullanıldığı da söyleniyor. 

Siyasi kulislerden gelen bilgilere göre, UBP' de genel sekreterlik seçimine bir gün kala, UBP içerisinden bazı kesimler, spekülatif haberlerle, henüz inceleme aşamasında olan mali açık konusunu kullananmaya çalışıyor. Parti içerisinden edinilen bilgiye göre, bu mali açık konusu ile adaylardan Dursun Oğuz yıpratılmaya çalışılıyor. 

Bunun üzerine Evrenselgazete, 4 Milyon TL açık konusunda Genel Sekreter adaylarından ve şuanki Genel Sekreter Dursun Oğuz'un açıklamalarına başvurdu. Bunun üzerine gazetemize konuşan Dursun Oğuz, şunları söyledi:

"Bu konu UBP'nin kendi aile içi sorunudur. Bunun böyle sosyal medyada ya da dışarılarda konuşulması partiye malesef zarar veriyor. Bir de anladığım kadarıyla benim adaylığımdan rahatsız olan kesimler var. Bunu bilinçli olarak kullanmaya çalışıyorlar. Ben de diyorum ki benim verilmeyecek hesabım yok. Yaptıklarım da ortada. Biz bir yere de kaçmıyoruz, partinin içerisinde, yetkili kurullarındayız. Benim adım da bu konuda aday olduğumdan ötürü gündeme geldi. Eğer aday olmasaydım bu iddialar gündeme gelmeyecekti. Tüm vekiller, eski genel başkan, yeni genel başkan, tüm yetkili kurullar burada, dolayısıyla kim nereden neyi kaçırabilir? Ben soruyorum. Parti içerisindeki denetlemeler yapılabilir. Dolayısıyla Benim seçim kaybetmem için ortaya atılan bu iddialar, sadece partiye zarar verir. Bugüne kadar Ulusal Birlik Partisi'ne hizmet etmek için çalıştım, bundan sonra da yine partiye daha da fazla hizmet etmek için görev yapacağım. Zira Ulusal Birlik Partisi'ne hizmet için aday oldum. Parti Meclisi üyelerimiz yarın takdir haklarını kullanacaklardır. Fakat bu genel sekreterlik yarışına bu iddialarla müdahil olunması hoş birşey değil. Bıraksınlar, parti yetkili kurulları kendi iradelerine göre seçimlerini yapsınlar. Partimiz için en doğru kararı vereceklerine inanıyorum" diye konuştu. 

 


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi