Advert
Advert

3 ayın en düşük seviyesi...

3 ayın en düşük seviyesi...

Dolar fiyatları, 5.30 TL seviyelerine kadar gerileyerek 3 ayın en düşük seviyesini görürken, şu dakikalarda 5.35 TL'de bulunuyor. Euro fiyatları ise 6.11 TL'de hareket ediyor.

DOLAR kuru, dün ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun Türkiye'nin İran yaptırımlarından muaf olacağı açıklamasıyla düşüşünü hızlandırırken, yeni günde de gerilemesini sürdürüyor. Dolar Türkiye piyasalarının kapalı olduğu saatlerde Asya piyasalarında en düşük 5.3045 TL'yi görürken, saat 09.31 itibarıyla 5.3533 TL'de hareket ediyor. 6.0539 TL'ye kadar gerileyen Euro kuru ise aynı dakikalarda 6.1115 TL'de bulunuyor.

Türkiye ve ABD'nin 'sembolik' olarak adlandırılan bakanlara yönelik karşılıklı yaptırımların kaldırılmasının ardından Türkiye'nin ABD'nin İran'a uygulayacağı yaptırımlardan muaf tutulabileceğine yönelik beklentiler piyasalardaki iyimserliğin ana nedenleri arasındaydı.

Doların dünyada en çok işlem gören 6 adet yerel para biriminin karşısındaki değerini gösteren dolar endeksi, yüzde 0.02 yükselişle 96.16 seviyesinde bulunurken; Euro/dolar paritesi 1.1404 seviyelerinde...

BU VERİLER TAKİP EDİLECEK
İç piyasada bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) reel efektif döviz kuru endeksi verileri izlenirken Almanya ve Euro Bölgesi'nde hizmetler PMI verileri takip edilecek. ABD'de bugün yapılacak Kongre seçimleri öncesinde piyasalarda temkinlilik hakim.


Advert Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor