Advert
Advert

Bu cinayetin sorumluları belediyelerdir!

Belediyelerin yasal sorumluluklarını yerine getirmemelerinin ağır bedelini masum hayvanlar canlarıyla ödüyorlar. Yeni Erenköy'de yaşanan vahşi hayvan cinayeti olayını, Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği, sosyal medya hesabından paylaşarak, olaya isyan etti, yetkililere çağrıda bulundu.

Bu cinayetin sorumluları belediyelerdir!

Tüm belediyelerin artık yasada belirtilen tüm sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini vurgulayan Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği, Yeni Erenköy'de yaşanan vahşi cinayetin sorumlularının derhal bulunarak en ağır şekilde polis tarafından cezalandırılmasını istedi. 

Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği, "Bu insan kılığındaki caniler aramızda rahatlıkla dolaşıp her istediği suçu işleyememeli" diyerek, "her devlet kurumu üstüne düşen görevi yapmış olsaydı bugün bu canilik yaşanmamış olacaktı ama kimin umrunda" diyerek, olaya ve yetkililerin sorumsuzluğuna tepki gösterdi. Hayvan Hakları Derneği'nin acı ve kan donduran olayla ilgili paylaşımı şu şekilde:

"BU AŞAĞILIK HASTA RUHLU İNSAN/LAR YİNE CEZASIZMI KALACAK?

Artık yeter!!!! Yeni Erenköy'de yaşanan vahşet kabul edilemez. Bu şerefsiz insanların her istediği caniliği yapmasına artık izin verilmemeli. Tüm belediyeler artık yasanın söylediği tüm sorumluluklarını yerine getirmeli!! Çip ve ruhsat artık denetlenmeli. Ada geneli her hanedeki hayvan sayısı bilinip kayıt altına alınmalı. Çipsiz ruhsatsız sahipli hayvan kalmamalı. Her belediye sahipsiz hayvanlar için yaşanılabilir barınaklar yapmalı. Herşeye para bulunuyor ama söz konusu hayvanlar olunca tabiki paranız yok tabiki dünya kadar borcunuz var!! Polis örgütü işlenen tüm hayvan suçlarını artık araştırmalı ve suçluları bulmalı. Bir avuç adada yaşıyoruz ama suçlular bilinse bile hiçbir şey yapılmıyor. Veteriner Dairesi her suç için ceza yazmalı. Cezası kesilen ve ödenmeyen her dosya mahkemeye gitmeli. Hayvan Refahı Yasası artık uygulanmalıdır. Bu insan kılığındaki caniler aramızda rahatlıkla dolaşıp her istediği suçu işleyememeli!!! Her devlet kurumu üstüne düşen görevi yapmış olsaydı bugün bu canilik yaşanmamış olacaktı ama kimin umrunda?"


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi