Advert
Advert

Bence basın gidin!

Rana Sarro Yazdı (Yorum):

Bence basın gidin!

Ülke tarihinde ilk defa basın emekçilerinin sendikası, hükümet yetkililerine psikiyatrist önerdi! Bundan daha kötüsü olamazdı.

CTP basın danışmanı arkadaşımla seçim öncesi yaptığımız bir sohbette, tamamen iyi niyetle birşey söylemiştim. "Sizinkilere de ki, egolarını yensinler, alçak gönüllü olmaya çalışsınlar. Günümüzde kendini beğenmişler değil, mütevazi olanlar kazanır" demiştim. Yaşam koçlarından yardım almaları önerimi de iletmiştim. 

Bugün görüyoruz ki, aynı tas aynı hamam...! Hatta beter olmuşlar. Burunlar kaf dağında. Küçük dağları kendileri yarattılar sanıyorlar. Halbuki, bugün bir seçim olsa toz duman olacaklar. Bunu bile görmüyorlar.

Meğer hükümet yetkililerinin ego patlamasını ve büyüklük komplekslerini gören tek ben değilmişim. Basın-Sen, dün yaptığı yazılı açıklamada, "basın emekçilerini aşağılayıcı ifadeler kullanarak onların motivasyonunu bozan siyasileri buradan kesin bir dille uyarıyoruz” dedi.

Ülke tarihinde ilk defa gazetecilerin, televizyoncuların sendikası olan Basın- Sen, hükümete karşı bu kadar sert bir açıklama yaptı.

“Sinirlerinize hakim olamıyorsanız, kendinizi kontrol etmekte zorlanıyorsanız ve bu gibi durumlar sizleri değişik davranışlara itiyorsa bunun çözümü basın emekçilerine terbiye sınırlarını aşacak şekilde çıkışma tavrı değil bir psikolog veya bir psikiyatriste danışmaktır" dendi. 

Ben bu yaşın sahibiyim hiçbir hükümet döneminde, yetkililerin basın emekçilerini bu kadar hor gören tavırlar takındıklarını, basın emekçilerinin sendikasının da hükümet yetkililerine bu kadar sert çıktığını ne gördüm ne de duydum. 

“Bu ego patlamanızı ve davranışlarınızı değiştirmediğiniz takdirde aynı muameleyi makamınıza bakmaksızın bir karşılık olarak bizlerden çok sert bir şekilde göreceksiniz” dendi.

Yani hükümet yetkililerine çok fena rest çekildi! "Ya aklınızı başınıza toplarsınız ya da, gazeteciler sizlere karşı tavır koyar" dendi. 

Yazık! 

Hukukçuluklarıyla, eğitimcilikleriyle, adaletleriyle, barışçıllıklarıyla övünen siyasiler, muhalefet hayatlarını bile harcadılar. 

Halbuki, daha bir ay evvel, "sizin muhalefetinize de ihtiyacımız var, vazgeçin bu sevdadan" dediğim bir köşe yazısı yazmıştım. Bakın, günün sonunda basın camiasını da karşılarına aldılar.

En kötüsü de şudur ya.... Muhalefette bile ses çıkarmaya yüzleri olmayacak! Çünkü bugünler her ağızlarını açtıklarında yüzlerine çarpılacak. Basın da bu bugünleri hep hatırlayacak. 

Bence daha geç kalmadan basın gidin!


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi