Advert
Advert

Papaz serbest bırakıldı, gözler dövize çevrildi!

Brunson'ın adli kontrol şartı kaldırıldı. Hakkında verilen 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası, yattığı süreye sayıldı. Brunson ile ilgili açıklanan karar sonrası, ABD Başkanı Trump'tan peş peşe tweetler geldi.

Papaz serbest bırakıldı, gözler dövize çevrildi!

İzmir'de, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson, 4. kez hakim karşısına çıktı.

10 YILA KADAR HAPSİ İSTENMİŞTİ

Daha sonra savcı Brunson hakkında mütaalasını açıkladı. Buna göre Brunson'ın adli kontrol şartının kaldırılması istendi. Ayrıca Brunson'a 10 yıla kadar hapis cezası istendi.

EV HAPSİ VE YURT DIŞI YASAĞI KALKTI

Ardından Brunson hakkındaki karar açıklandı. Karara göre Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ancak hakkındaki adli kontrol şartı kararı kaldırıldı. Böylece ev hapsi ve yurt dışı yasağı kalkan Rahip Brunson serbest kaldı.

Brunson ile ilgili açıklanan karar sonrası, ABD Başkanı Trump’tan peş peşe tweetler geldi.

Trump, kararın açıklanmasından yaklaşık 5 dakika sonra “Pastör Brunson için çok uğraştık” gönderisini yayınladı. ABD Başkanı Trump, ilk mesajından 10 dakika sonra ise “Dualarım Pastor Brunson'la birlikte yakında eve güvenle dönmesini umuyoruz!” ifadelerine yer verdiği bir mesaj daha yayınladı.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi