Advert
Advert

''Birliğimiz, gücümüzdür... UBP'nin görev günü çok yakındır!''

Özgürgün: ''Partimizin 43. yılını onurla, gururla kutluyoruz''

''Birliğimiz, gücümüzdür... UBP'nin görev günü çok yakındır!''

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, "Bugün, Kıbrıs Türk Halkının bağrından doğan, güneşimizin, Ulusal Birlik Partimizin 43. yılını onurla, gururla kutluyoruz" dedi. 

Ulusal Birlik Partisi'nin kuruluş yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, "11 Ekim 1975 günü partimizin, kuruluş ilanında ülkenin siyasi tarihine not düşen kurucularımıza, Ulusal Birliğimizin teminatı partimizin her kademesinde hizmet verenlere, 43 yıl boyunca desteğini, güvenini esirgemeyen partililerimize ve halkımıza minnet, takdir ve teşekkürlerimi sunarım" diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"UBP OLARAK EN BÜYÜK GÜCÜMÜZÜ BİRLİĞİMİZDEN, MUHABBETİMİZDEN ALIYORUZ"

"Bu süreçte, Ulusal Birlik Partisi olarak en büyük gücümüzü birliğimizden, muhabbetimizden alarak zor günlerin partisi olarak hizmetlerimizi ülke ve insan sevgisi ile sürdürdük, kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz.

Kuruluşundan günümüze Ulusal Birlik Partisi olarak, varlığımızın temeli devletimize, fedakâr halkımıza hizmet olmuşken,hesabımızı halkımıza veririz, halkımızın kararına da hep saygılıyız. Sadece biz Ulusal Birlik Partililer değil, bütün halkımız yaşayarak görmüştür ki Ulusal Birlik Partisi ister muhalefette ister iktidarda olsun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en önemli partisidir, umududur ve vazgeçilmezidir.

"ÜLKENİN EN GÜÇLÜ, EN KÖKLÜ SİYASİ PARTİSİ UBP..."

Ülke yönetiminde en fazla bulunan, ülkenin en güçlü, en köklü siyasi partisi unvanını taşıyan UBP, 43 yıllık süreçte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasına da damgasını vururken, halkın birlik ve beraberliğini, demokratik, laik ve sosyal hukuk devlet düzenini korumayı, ülkeyi ekonomik yönden de güçlendirmeyi görev bilmiştir.

"UBP'NİN GÖREV GÜNÜ ÇOK YAKINDIR"

Halkımızın iradesini yok sayarak kurulan dörtlü hükümetin, bugün ülkemiz ve insanımıza yaşattığı sıkıntıların gölgesinde, 43. Kuruluş Yıldönümünü idrak ettiğimiz Ulusal Birlik Partisi’nin görev günü çok yakındır.

KKTC’nin her kalıcı eserinin altında mührü olan Ulusal Birlik Partisi, Anavatan Türkiye ile dayanışma ve gönül birliği içinde, Kıbrıs Türk halkının refah ve yaşam kalitesinin artırılması hedefinde hizmete ve Kıbrıs Türkünün kurduğu devletin güvencesi olmaya kararlılıkla devam edecektir."


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi