Advert
Advert

Arıklı: Eko Güne katılmak milli bir görev oldu

Arıklı: Eko Güne katılmak milli bir görev oldu

Büyükkonuk Belediye Başkan ve Meclis üyeleri YDP yi ziyaret ederek 14 Ekim tarihinde yapılacak EKO GÜNE parti yetkililerini davet edip destek istediler.

Ziyarette konuşan Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu Eko Günün bölge ekonomisine büyük canlılık kazandırdığını, kendisinden önce başlatılan bu etkinliğin kendi döneminde de aynı ciddiyet ile devam ettirildiğini söyledi. 

Sennaroğlu sözlerine şöyle devam etti: "Ülkemizde belli bir kesim Eko günü boykot etmek için kampanya başlattı. Anlamsız bir boykot. Benimle hesabı olanlar benimle uğraşsın. Benim üzerimden bölge halkına fatura kesmek demokrasi ile bağdaşmaz" dedi.

Büyükkonuk heyetini kabulde konuşan Genel Başkan Erhan Arıklı, devlet imkanlarının en az kullanıldığı, devletin şevkat elinin bir türlü uzanamadığı Büyükkonuk bölgesinde Eko günlerin bölge halkı için ne anlama geldiğini iyi bildiğini ifade ederek şunları söyledi; " Ahmet Sennaroğlunun şahsı ile bölge insanını birbirine karıştırmak ve onun şahsında bölge insanını cezalandırmaya çalışmak sosyal faşizimin dik alasıdır. Eko günü protesto kampanyası yapanlar hayatlarında bir defa bile bu etkinliğe katılan insan değillerdir. Bu kesimlerin fikride bellidir, zikri de. Onlara inat bu etkinliğe katılmak bizim için milli bir görev oldu. Ayın 14 ünde parti olarak Büyükkonuk'ta olacağız. Biz bölge insanını seviyoruz.   Bölge insanının ekonomik durumunu biliyoruz. Bölge  İnsanının bugünü nasıl dört gözle beklediğini de biliyoruz. Aranızda CTP dahil değişik partilerden insanların olduğunu görüyorum. Tuzu kuru  sosyal faşistlerin bu boykotu tutmayacak. Netice ne olursa olsun tüm YDP liler 14 ünde orda olacak" dedi.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi