Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Balıkçılar 3 gün daha tutuklu kalacak

Balıkçılar 3 gün daha tutuklu kalacak

Girne Koruçam açıklarında , KKTC sınırlarına  kanunsuz giriş  yaparak, kaçak olarak balık avlarken tutuklanan 5 Mısır uyruklu balıkçı, 3 günlük tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından,  bugün yeniden  Girne Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Meselenin tahkikat sorumlusu Ömer  Yavuz mahkemede verdiği yeminli ifadede,   zanlıların, dün 21 Eylül 2018 tarihinde Koruçam’ da meydana gelen “KKTC’ye  Kanunsuz Giriş ve Su Urünleri Yasasına Aykırı Hareket” suçlarından methalder olduğunu belirterek, zanlıların 24 Eylül Cuma günü  10:00 raddelerinde, Girne’ de Kouçam mevkinin 7,5 mil deniz açığına, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi  Bandralı Gia Sou Kaiki Mou Al Nikola isimli 25 metrelik balıkçı teknesiyle, KKTC karasularına herhangi bir muhaceret iş emi yaptırmaksızın kanunsuz olarak giriş yaparak, yine kanunsuz olarak yetkili makamdan alınmış herhangi bir izinleri olmaksızın balıkçılık faaliyetinde bulunurken yakalandığını söyledi.

Zanlıların , KKTC Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından tespit edilerek, Girne Turizm Limanına çekildiğini ve suçüstü hali tutuklandığını anlatan tahkikat sorumlusu, zanlıların kullanımında bulunan balıkçı teknesi, KKTC Karasularında yakaladığı 10 adet kılıçbalığı ve  12 kasa uskumrunun emare olarak alındığını ifade etti.

Tahkikat sorumlusu, mesele ile ilgili tahkikatın salimen yürütülebilmesi için,  zanlıların tutukluluk sürelerinin 3’er gün daha uzatılmasını talep  etti.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Meltem Dündar da, meseleyle ilgili  tahkikatın selameti için zanıların tutukluluk sürelerinin 3’er gün daha uzatılması emrini verdi.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncı: Elektrik şebekelerinde artık kalıcı bağlantı yapıldı
Akıncı: Elektrik şebekelerinde artık kalıcı bağlantı yapıldı
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!