Advert
Advert

Pes! Şoktayım... Coplanmamış!

Rana Sarro Yazdı (Yorum):

Pes! Şoktayım... Coplanmamış!

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğluları, meğer tüm basını ve yetkilileri kandırmış...! 

Eylem başladığı günden beridir her gün yazılarımda uyarıyorum, eylemcilere "Siz eşkıya mısınız" diye soruyoruz, "Şiddet tehdidiyle hak arayışı" başlığıyla taşkınlıkları eleştiriyoruz, sonunda da yine haklı çıktığımızı görüyoruz.

Hak aramak şiddet yoluyla olmaz, eylem alanında emir kulu olan, sıcağın altında görev yapan polislere saldırmakla olmaz, bakanlık kapılarını kırıp dökmekle olmaz dedik ama anlatamadık.

Dün Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları'nı arayarak, eylemleri konusunda konuşmak istedim. Bir eylemcinin çevik kuvvet tarafından coplandığı ve YDÜ Hastanesi'nde belinden ameliyata alınacağı bilgisini de kendisi bana aktardı. Bu kondaki haberi "Coplanan eylemci ameliyat edilecek" başlığıyla yayınladım. Akabinde Mustafa Naimoğluları diğer basına da aynı bilgiyi verdi. "Bir eylemcinin coplandığı ve belinden yaralandığı, ayaklarının tutmadığı ve durumunun ağır olduğu" haberleri ülkede büyük üzüntüye neden oldu. 

Az önce Polis Basın Subaylığı'ndan cep telefonlarımıza Viber aracılığıyla gönderilen SMS'te ise durumun boyutunun çok daha farklı olduğu ortaya çıktı.

Söz konusu şahsın nasıl ve ne şekilde yaralandığı, eylem alanında çekilen görüntülerde ortaya çıktı. Söz konusu eylemcinin, duran çevik birliklerin üzerine atladığı, kalkana vurarak sert bir şekilde yere düştüğü ve yaralandığı video görüntülerinde görülüyor. 

İnanın şok oldum. Böylesi üzücü bir olayın kullanılmaya çalışılacağı, böylesi üzücü bir durum üzerinden bu denli riyakarlığa başvurulacağını hayatta tahmin bile edemezdik.  

Bir birlik başkanı olan Mustafa Naimoğluları'nın, hükümetin başına, polisin ve çevik kuvvetin başına böyle bir çorap örmeye çalışması kabul edilemez. Bugün daha birkaç saat önce "Yazık. Halk apaçık kandırılıyor" başlıklı yazı yazmış ve eylemcileri hükümetin coplattığı, biber gazını hükümetin sıktırdığı, ve eylemcileri Başbakan'ın tutuklattığı yönünde yalan yanlış bilgiler yayılarak, halkın psikolojisiyle oynandığını ifade etmiştim.

Şu saatlerde ise görüyoruz ki, bunu yapan sadece bazı gazeteciler değildir. Olayın baş kahramanlarından olan Birlik Başkanı Naimoğulları da, sırf rant uğruna böylesi trajik bir olayı kullanmaya ve halkı çok kötü bir yalanla kandırmaya çalışmış. 

Pes diyorum, başka da birşey diyemiyorum!

İLGİLİ HABERİ OKU>>>>

ŞOK! Coplanmamış kendi atlayıp düşmüş!


Advert Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor