Advert
Advert

Olumlu hava esmeye başladı! 'Sendikaların Bakan Atakan memnuniyeti...'

Olumlu hava esmeye başladı! 'Sendikaların Bakan Atakan memnuniyeti...'

KTAMS ve Kamu-Sen, Ercan itfaiyedeki olası eylemi Cuma günü saat 12'ye kadar askıya aldı. 

Ercan itfaiyede olası ek mesai yapmama eylemi durumunda uçakların kalkmayacağı bilinirken, KTAMS ve Kamu-Sen'in, iyi niyet gösterdiği ve mağduriyet yaşanmaması için eylemi saat Cuma günü saat 12.00'ye kadar askıya aldığı öğrenildi. 

Ek mesailerle ilgili Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan'ın ise, sendikalarla olumlu diyalog kurarak, sendikalara karşı iyi niyet göstergesi olarak bir görüş bildirildiği, bu konuyla ilgili Cuma günü bir değerlendirme toplantısı yapılacağı öğrenildi. 

Cuma günü kamuda örgütlü 5 sendika adına KTAMS ve Kamu-Sen'in, kamudaki genel ek mesai sorunu ile ilgili Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'nda toplantı yapacakları, ardından da önerilerini Başbakan'a götürecekleri, olumlu bulunması halinde ise gerekli açıklamanın yapılacağı bildirildi. 

Evrenselgazete'ye konuşan Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) Genel Başkanı Metin Atan, kamuda örgütlü 5 örgüt adına KTAMS ve Kamu-Sen'in, ek mesailer konusundaki sorunu çözmek için çaba sarfedeceğini belirtirken, Bakan Atakan'ın da sendikalarla iyi ilişkiler kurduğu ve diyalog yolunu tercih ettiğini söyleyerek, Bakan Atakan'dan memnuniyet belirtti. 


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi