Advert
Advert

Sendikaların eylemi kaldırıldı

Kamu da Örgütlü 5 Sendika KTAMS, Tıp-İş, K.T.Hemşireler ve Ebeler Sendikası,Güç Sen ve Kamu sen, Kamu’da ek mesai çalışmama eyleminin sona erdiğini açıkladı.

Sendikaların eylemi kaldırıldı

Bakanlar Kurulu’nun “ekonomik önlemler” kapsamında ek mesai ücretlerinden kesinti yapılması kararına karşı “ek mesaiye kalmama” eylemi yapacağını açıklayan 5 sendikadan biri olan Gümrük Çalışanları Sendikası’nın (GÜÇ-SEN) limanlarda başlattığı eylem, sorunlara neden oldu.

Limanlarda yaşanan sıkıntı sonrası Başbakanlık, eylem kararı alan Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Tabipler Birliği (Tıp-İş), Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası, Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen) ve Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası’nın (Kamu-Sen) temsilcilerini toplantıya çağırdı. Toplantı sonrası 5 sendika, eylem kararından geçici olarak vazgeçtiğini suyurdu.

Bakanlar Kurulu’yla görüşen sendika temsilcileri, kararnameyle yürürlüğe giren kamu görevlilerine yönelik değişiklik yasa önerilerinin bayram sonrası 27 Ağustos 2018 günü toplanılarak uzlaşı çerçevesinde değiştirilmesine karar verildiğini bildirildi.

Ortak açıklamada, “Bu sebeple sendikalarımız uzlaşı kültürü adına 27 Ağustos 2018 tarihine kadar ek mesai çalışmama eylemini askıya almış olup kamuoyunun bilgisine getiririz” denildi.


Advert Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor