Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert
Advert

Türkiye size az bile yaptı!

Rana Sarro Köşe Yazısı (Yorum)

Türkiye size az bile yaptı!

Yıllarca Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Kıbrıs Türk halkının nasıl daha dinsiz olacağı, nasıl daha imansızlaşacağını, nasıl daha Türkiye düşmanı Rum sevdalısı olacağını düşündü durdu.

Bir yandan, barışçıl, realist, idealist geçinirken; bir yandan da tüm üyelerinin maaşını ödeyen Türkiye'ye nasıl savaş açacağının yollarını aradı.

Öğretmenler sendikası değil de, Kıbrıs'ın birleşmesi- birleştirilmesi için oluşmuş bir oluşum gibi hareket etti hep.

Öğretmenler ve eğitim ile ilgili konulardan çok, din, cami, baş örtüsü karşıtlığı ve Türkiye düşmanlığı ile ilgili açıklamalarda hep başı çekti.

Dinden ödleri koptu, imandan, inançtan yürekleri ağızlarına geldi. Halkı dinden nasıl daha fazla uzaklaştırabileceklerinin yollarını aradılar hep.

Uyuşturucunun ilk okullara kadar girmesiyle, okullardaki sistemsizliklerle, bazı dayakçı öğretmenlerle Kıbrıs meselesiyle ilgilendikleri kadar ilgilenmediler.

Misyonları hep, sözde 'İşgalci Türkiye' düşmanlığı; sözde 'Şeriatçı AKP' karşıtlığı oldu.

Buna rağmen her dönemde, Türkiye'den gelen yardımlarla okul yapıldı, okullar tadil edildi, kitaplar basıldı. 

Bugünse bu sendikaların benzeri ideolojide bir siyasi parti olan TDP hükümete geldi. Eğitim Bakanlığı'nın yönetimi Toplumcu Demokrasi Partisi'ne verildi. İlk icraatları ise din dersinin müfredattan neredeyse çıkarılması oldu. Din dersinin seçmeli ders olması kararı alındı. Ama öncesinde de, İlahiyat Koleji'nde başı örtülü kız öğrencilere diploma verilmemesi gibi bir atakta daha bulunulmuştu.

İddia eder ve derim ki, hem öğretmenler sendikası yönetimi hem de şuanki Eğitim Bakanı'nın Allah inancı yoktur, yani ateisttirler. Ve ateistliklerini ilericilik olarak göstermekte de ustalaşmıştırlar. 

Müslüman bir ülkede ilerici, realist (gerçekçi) ve medeniyet (uygarlık) naralarıyla; aydın kılığında müslüman bir ülkede yapılmaya çalışılanların, Kıbrıs Türk halkı yararına gibi gösterilen, çok ciddi bir kötülük olduğunu düşünüyorum. 

"Utanmasanız ana dilimizin de Rumca ya da Yunanca olması için çabalayacaksınız!" 

Ama bunca yıl sendikarlardı hade neyse, bu kez bu girişimleri yapan KKTC Milli Eğitim Bakanlığı olunca işte şimdi faka bastınız!

Türkiye, yeni ders yılı için kitap basımı, yeni okul yapımı ve okul tamirat yardımlarını durdurmuş.

Şimdi Eğitim Bakanı eğitimi çevirsin de görelim bakalım. 

Mumla arasak, imanlı, inançlı vatandaş bulamayacağımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, halkı nasıl daha fazla imansızlaştırabileceklerinin peşine düşmüşler. 

Müslüman bir ülkede uyuşturucu, kumar, alkol illeti hat safhaya ulaşmışken; bizim yetkililerimiz biri bir yandan halkın dinden nasıl uzaklaştırılacağını düşünüyor, diğeri ise halkın nasıl daha fazla kumarhanelere sokulacağını düşünüyor. 

Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Serdar Denktaş'ın, Kıbrıslıların da kumarhanelere girmesi için çalışma başlatıldığı açıklamaları üzerine ses çıkarmayan Sayın Eğitim Bakanımız Cemal Özyiğit, meğer halkın dinden uzaklaştırılması çalışmalarıyla meşgulmüş.

Söyleyin şu aydın geçinen geri kafalılara, kimse dinden kumarcı olmuyor!

Söyleyin şu adı Toplumcu Demokrasi Partisi olanlara, 'demokrasi' demek, inancı gereği başını örten kızların zorla başını açtırmak mı demokrasi? 

Söyleyin şu aydın ruhlulara, bugüne kadar kimse camilerde, kimse okullarda din dersi öğrenirken, alkolik olmadı, kumarcı olmadı, uyuşturucu batağına saplanmadı! 

Bu halkı kötülüklerden korumak istiyorsanız, gidin gece kulüplerine neşter vurun! Tabi yapabiliyorsanız! 

Bu halka iyilik yapmak niyetindeyseniz, kumarhaneleri kapatmak yerine kumarhane açılımları peşinde olan hükümet ortağınıza müdahale ediniz!

Bu halkı korumak istiyorsanız ilkokullara kadar inen uyuşturucu ilettine neşter vurunuz! Tabi yapabiliyorsanız! 

Uyuşturucu operasyonlarında, 1 gram, 2 gram uyuşturucuyla içicilerin değil, büyük uyuşturucu baronlarının yakalanması için harekete geçin! Yoksa ülkenin bu gerçeğini görmezden mi geliyorsunuz? 

Sen bu ülkede, uyuşturucu baronları ilişkilerini görmezden gelecen, sen toplumumuzun alkolik olduğunu görmezden gelecen, sen bu toplumun yüzde 90'ının bet ofis batağında, bet çıkmazında olduğunu görmezden gelecen ve MÜSLÜMAN BİR ÜLKEDE, dinden, camilerden ilahiyat kolejinden, baş örtüsünden ürkecen! 

O zaman ben sizlerin samimiyetinde ard niyet ararım. Eğer halkın geleceğini gerçekten düşünseniz, az önce saydığım sorunlara eğilirdiniz. Herkesin diniyle, imanıyla, saçıyla başıyla uğraşmazdınız. 

Hadi şimdi eğitimi çevirin de görelim hep birlikte. 

Eminim ki, aynı zihniyette olanlar, 'Erdoğan, ülkemizde şeriatı yaymaya çalışıyor, biz de buna engel olmaya çalışıyoruz' naraları atacaklar yine.

Bizim nesil zorunlu din dersi aldı da ne oldu? 3 sure ezberledik, kime ne zararımız oldu?  

Camiye gidenler Allah'ın huzurunda namaz kıldılar da kime ne zararları oldu? 

Başını örten kızlar, müslümanlığın gereğini yaptıkları inancıyla iç huzur buldular da kime ne zararları dokundu? 

Erdoğan şeriatı değil, islamiyeti yaymaya çalışıyor ey ilericiler, aydınlar, akıllılar. 

Bu ülkede her birimizin canına kast eden uyuşturucu içip, alkol içip trafiğe çıkan, kafaları bulutlu trafik canavarları gerçeği var!

Bu ülkede canımız avcumuzda trafikte seyretmemize neden olan facebook tiryakisi araç şoförleri var! 

Bu ülkede, kumarhanede varını yoğunu tüketip, intiharı, soygunu, hırsızlığı planlayan insanlarımız var!!! 

UYANIN! Bu insanlar, halka serbest bırakmayı düşündüğünüz casinolarda, her mahallede izinler verdiğiniz ve kapatamadığınız bet ofislerinde, kahvehanelerde, gece kulüplerinde, diskolarda bu hale geliyor. 

Kendinize gelin! Bu gençlik, camilerde, ilahiyat kolejinde, Nihat Hatipoğlu'nun iftar sohbetlerinde alkolik, kumarbaz, tecavüzcü olmuyor. 

Sorarım size, bu gerçeklerimizin nedeni, din dersleri mi? Bir Fatiha, bir Felak, bir Nas, bir Ayetel Kürsi mi? 

Bu gerçeklerimize sebepler, Tanrı inancı mı? Bu duruma gelmemize neden İlahiyat Koleji mi ey imansızlar, inançsızlar, ateistler!

Ey ilerici yöneticilerimiz, hani Allah'a inanmayanlar size göre medeni oluyor ya...

Gençlerimizin camiye gitmesi için dua etmeniz lazım. Camiye giden bir genç alkolik olmaz!

Camiye giden Allah'a yönelen, başını bağlayan bir genç genellikle uyuşturucuya sarılmaz! 

İmanlı bir insan alkolün de kumar gibi haram olduğunu bilir ve bunlara da yönelmez! 

Ha kumarhanecilerle, kerhanecilerle, uyuşturucu baronlarıyla, alkol pazarıyla özel ilişkileriniz varsa ve Kıbrıs Türk halkı imana yönelir bunlardan geri kalır gibi bir endişeye sahipseniz, o zaman karşısınızda şapka çıkarırım. Çok doğru bir yoldasınız.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde üç tane imanlı Kıbrıslı kalmışsa onları da dinlerinden çevirin, onları da ateistleştirin.

Bir yandan özgürlükleri savunur naraları atıp, Müslüman bir ülkede din dersini kaldırırken; diğer yandan da yasakçı zihniyetle kızların baş örtüsünü yasaklayın!

Tamamdır doğru yoldasınız! 
Türkiye size az bile yaptı! 

Hadi kolay gele.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncı: Elektrik şebekelerinde artık kalıcı bağlantı yapıldı
Akıncı: Elektrik şebekelerinde artık kalıcı bağlantı yapıldı
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!
Mustafa Onbaşı yoğun bakımda!