Advert
Advert

Güzelyurt Festivali açıldı

41'inci Güzelyurt Portakal Festivali açılışı gerçekleşti. Güzelyurt Portakal Festivali'nin açılış törenine, halkın yanı sıra Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ve çok sayıda siyasi katıldı.

Güzelyurt Festivali açıldı

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 41 yıldır düzenledikleri festivalin Güzelyurt Belediyesi olarak ülke genelinde sosyal belediyecilik adına bir farklılık yarattığını vurguladı.

Güzelyurt Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Portakal Festivali ile gençlerin yanı sıra, çocuklar için, yaşlılar için ve her kesim için güzel eğlenceler yaratıldığını kaydeden Özçınar, “Güzelyurt’ta güzellikler olsun diye çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

Özçınar, Güzelyurt Belediyesi yeni meclisinin de ülkeye ve Güzelyurt’a hayırlı olmasını temenni etti.

ÖZGÜRGÜN: Güzelyurt’ta hep beraber mutlu bir tablo var

Açılışta Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün de bir konuşma yaptı.

Güzelyurt Portakal Festivali’nin geçen yılki açılış töreninde yaptığı konuşmada, “41 kere maşallah diyerek, 41’inci yılını da kutlamayı temenni ettiğini hatırlatan Özgürgün, “41 kere maşallah derken, Mahmut Başkan’a da 21 kere maşallah demek lazım, çünkü yirmi birinci hizmet yılına giriyor” diye konuştu.

Bunun Güzelyurt halkının teveccühleri ve Başkan’ın hizmetleri sayesinde olduğunu işaret eden Özgürgün, “Güzelyurt’ta hep beraber mutlu bir tablo var. İnşallah bu tablo uzun yıllar daha devam eder” dedi.

Festival açılışının hayırlı olması temennilerini dile getiren Özgürgün, seçilen Belediye Meclis üyeleri ve Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı da tebrik etti.

Bugün saat 19.00’da kent merkezinden kortejle başlayan festival, 8 Temmuz’da sona erecek.

Konserler, etkinlikler, yarışmalar, gösterilerin yer alacağı festivalde, çeşitli stantlar kurulacak ve 10 gün boyunca yaklaşık 50 ton portakal ve her gece binlerce bardak portakal suyu dağıtılacak.


Advert Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor