Advert
Advert

İşte duyarlı Belediye böyle olur...!

Gündemin Yorumu:

İşte duyarlı Belediye böyle olur...!

Rana Sarro Yazdı

Bugün Girne Belediyesi'ne gittim. Girerken farketmedim çıkarken belediye personeli ile birlikte çıkardım ki ne göreyim....

Belediye binasının hemen yanında hayvancıklar için su ve mama makinesi konmuş. Ben bunu gördüm ya çok hoşuma gitti ve çok mutlu oldum. Belediye personeli ise, dört yıldır bunların orada olduğunu söyledi ve "yeni mi görüyorsunuz?" diye sordu. Bu sıcak havalarda hayvancıkların susuzluktan ciğerlerinin yanmaması için aynı ricada Güzelyurt Belediyesi'nden de bulunmuştum ama sanırım halen yapılmamış. 

Evet Nidai Başkan'ın hayvanlar konusundaki duyarlılığını duyuyordum, barınak projesini tamamladığını da biliyordum ama Girne Belediyesi binası yanında da mamalık ve suluk bulunduğunu yeni öğrenmiş bulunuyorum. Ve çok takdir ettim. 

Belediye personeli arkadaşlar dediler ki, az ötede de parkta kulübeler var, hayvancıklar için... Yüzümde güller açtı, öyle mutlu oldum, öyle duygulandım ki... 

Güzelyurt'ta doğup büyüyen hayvancıkları Afrikalı talihsiz, kadersiz çocuklara benzetiyorum. Çıkıp Girne'ye gittiğimde ise sanki bir Avrupa ülkesindeyim. Güzelyurt ve Lefke'dekilere kıyasla Girne'de yaşayan hayvancıkları ise zengin çocuklarına benzetiyorum. Aynı ülkenin iki farklı bölgesindeki yaşam farkları işte...!

Birileri yemek yeyip su içip parkta koşup insanlarla oynuyorlar, diğerleri ise bağırsakları yapışmış, hastalıklarla boğuşarak, sokaklarda yaşam mücadelesi veriyorlar. Ya da can veriyorlar!!! 

Ben artık sokağa çıkmak istemiyorum. Sokakta bir deri bir kemik kalmış hayvancıkları tedavi ettirmeye artık yetişemiyorum.

Ya da mümkünse her gün Girne'ye gitmek ve oradaki "zengin çocuklarının" mutluluklarını seyretmek istiyorum. 

Evet seçime 3 gün kaldığı ve Girne Belediyesi binası yanındaki su ve mama makinelerinin de 4 yıldır orada olduğu doğrudur ama ben yeni görüyorum ne yapabilirim. Keşke biri daha önceden haber verseydi de daha önceden mutlu olsaydım. 

Ve bunu görüp de Nidai Güngördü'ye teşekkür etmeden geçemiyorum... 

Teşekkürler Başkanım... Teşekkürler, sizin karnınız tokken, sokaktaki hayvancıkların da karnını, canını düşündüğünüz için... Onların da birer canlı olduğunu unutmadığınız için... Teşekkürler böylesi duyarlı bir Başkan olduğunuz için... Teşekkür ederim size tüm karnı mamaya ve suya doyan tüm hayvancıklar için... 

 


Advert Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor