Advert
Advert

''Fuat Namsoy geceleri evlere baskıyla bayrak diktiriyor'' iddiası!

''Fuat Namsoy geceleri evlere baskıyla bayrak diktiriyor'' iddiası!

Lapta Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mustafa Aktuğ, Lapta'da 24 yılın getirdiği bir baskı ortamı olduğunu iddia etti.

Evrenselgazete'ye konuşan Aktuğ, "geceleri rakibimiz Fuat Namsoy herkesin kapısının önüne bayrak diktiriyor. Onun taraftarı, seçmeni olmayan kişilere dahi bayrak diktiriyor. Ertesi günü sabahtan da kimin söktüğüne baktırıyor. Sökülenlerin üzerine gitmek için çareler arıyor. Mesela belediyede akrabası varsa onunla üzerine gidiyor ya da başka bir yol bulup onunla üzerine gidiyor. Yani baskıcı bir seçim süreci geçiriyor. Eşit olmayan şartlarda bir seçim süreci yaşıyoruz ama pazar günü bunun neticesini alacağız" diye konuştu.

Mustafa Aktuğ, "işçiyle bayramlaşmasında kullandığı cümle kulağımıza geldi. Seçim sonrası yeniden bir düzenleme yapacağım cümlesini sarfetti. Aynı şekilde 2014'te seçimden sonra 33 kişiyi işten durdurmuştu, onu hatırlatan bir cümledir bu" dedi. 

Lapta'da bu baskı nedeniyle yüzde 30 seçmenin sessiz olduğunu söyleyen Mustafa Aktuğ, "bunların içerisinde tabi ki kararsız da vardır ama büyük oranla sessizdir. Bu sessiz seçmene biz de gidip baskı yapmıyoruz. Çünkü insanlar zaten baskıdan çekiniyor, bu haftayı da sessiz götürecekler" dedi. 

Kararsız seçmene seslenen Aktuğ, "oturup düşünecekler, bir tarafta yeni ve projelerini anlatan bir belediye başkan adayı var. En büyük projemiz yine söylüyoruz halk konseyi ile götüreceğiz. Örneğin bir Akdeniz köyünde ne olacağına Akdenizli karar verecek, buradaki yerel belediye değil. Diğer tarafta da 24 yıllık bir belediye başkanı var. Ve 24 yılda ne yaptığını sorgulayacaklar" dedi. 

Lapta Belediye Başkanlığı'na bölge halkının aday olduğunu, kendisi Mustafa Aktuğ'un 17 yıldır belediyede çalışması nedeniyle isminin öne çıktığını ve kazanması halinde Lapta'nın halk konseyi ile birlikte yönetileceğini vurgulayan Mustafa Aktuğ, "her köyde her mahallede bir halk konseyi kuracağız. Belediye Başkanını biz sadece organizasyonu yürütecek bir adam olarak düşünüyoruz. Halkın belediyeye katılımını sağlayarak Lapta'yı yöneteceğiz" diye konuştu.


Advert Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor