Advert
Advert

Hastaneye kaldırıldı

Merkezi Cezaevi'nde rahatsızlanan çocuk katili zanlısı Bilge Lord, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Göğüs Servisi'ne yatırıldı.

Hastaneye kaldırıldı

7 yaşındaki çocuğu öldüren ve hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi'nde bulunan Bilge Lord, hastaneye kaldırıldı. Evrenselgazete'nin edindiği bilgiye göre,  Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde muayene edilen katil zanlısı Bilge Lord, halk arasında zatürre olarak bilinen pnömoni teşhisiyle Göğüs Servisi'nde müşahede altına alındı.  

7 yaşındaki çocuğun cinayet zanlısı 36 yaşındaki Bilge Lord, 5 Haziran tarihinde çıkarıldığı mahkeme tarafından yargılanacağı güne kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi'ne gönderilmişti. 

Pnömoni (Zatürre) , öncelikli olarak alveoller olarak bilinen mikroskobik hava keselerini etkileyen bir akciğer iltihaplanma durumudur. Genellikle, virüsler veya bakteri ve daha az yaygın diğer mikroorganizmaların enfeksiyonu, bazı ilaçlar ve otoimmün hastalıklar gibi diğer durumlardan kaynaklanır. Tipik belirtiler arasında öksürük, göğüs ağrısı, ateş, ve nefes darlığı yer alır. Tedavisi altta yatan sebebe bağlıdır. Bu hastalık, hasta kişiden sağlam kişiye, öksürük, hapşırık, ağız-burun sekresyonu bulaşmış mendil, bardak, kapı kolu gibi eşyalarla bulaşabilir. (Evrenselgazete Özel)


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı