Advert
Advert

MUSTAFA ERK'İN ADAYLIĞI, REDBORDER'İN DENGESİNİ KAYDIRDI

MUSTAFA ERK'İN ADAYLIĞI,  REDBORDER'İN DENGESİNİ KAYDIRDI

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli'nin 24 Haziran 2018 Yerel Seçimleri ile ilgili, Redborder Araştırma Şirketi'ne yaptırmış olduğu anketlerin 24 Nisan 2018 tarihinde sonuçlandığı ve söz konusu tarihlerde Mustafa Erk'in henüz adaylığını resmi olarak açıklamamış olduğu ortaya çıktı. Mustafa Erk'in adaylığı ile birlikte Redborder'in açıklamış olduğu anket sonuçlarının gerçekliği tartışma konusu oldu. 

BENLİ'NİN ERK'İ BİLE BİLE YOK SAYMASI ETİK Mİ?
Gönyeli Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mustafa Erk, yerel yönetim için aday olacağını, Ahmet Benli'ye hem dört sene öncesinden hem de gündem sürecinde bizzat belirtmiş olmasına rağmen, söz konusu anketlerde kendisinin yer almamasını şiddetle eleştirdi ve Benli'nin buna dair yapmış olduğu açıklamasını yetersiz buldu. 

Erk, "Ahmet Benli, aday olduğumu bizzat biliyor olmasına rağmen, yapılan araştırmada adaylığımızı yok saydı. Benli'nin gerekçe olarak da, adaylığımın resmi olarak açıklanmamış olduğunu dile getirmesi bu anlamda yetersiz bir açıklamadır" dedi.
"Kaldı ki Redborder Araştırma Şirketinin bu anketleri nasıl yaptığı ve bu anket sonuçlarının meşruluğu hala bilinmiyor" diye sözlerine devam etti. 

"REDBORDER'İN ARAŞTIRMAYI NASIL YAPTIĞI BİLİNMİYOR"
Mustafa Erk, söz konusu anket gözönünde bulundurulurken; anket yönteminin ne olduğu, anket ölçeğinin nasıl belirlendiği, kaç günde tamamlanmış olduğu, bu süreç boyunca kaç anketörün çalışmakta olduğu, çalışanların uzman anketörlerden mi yoksa bu alanda deneyimsiz çeşitli çalışanlardan mı oluştuğu, Gönyeli nüfusunun yüzde kaçına ulaşıldığı gibi daha bir çok sorunun cevapsız kaldığını belirtti.

Tüm bu sorulara yanıt veremeyen araştırmaların da meşru olmayacağını savunan Erk, ilgili mercilerden açıklama yapılarak araştırmanın aydınlığa kavuşması gerektiğini söyledi.

"ALGI OPERASYONUNU SİYASETÇİLER YAPAR, DOSTLAR DEĞİL"
Mustafa Erk, "Böylesi hiçbir yasal kimliği olmayan bir anketin yapılmasının nedeni algı operasyonundan başka nedir?" diye de sordu. 
Erk, "Biz Gönyeli dostumuz dedik ve bu yola dostlarımızla çıktık.Sözümüzün sonuna kadar arkasındayız, herkesle tek tek bütünleşmeye sorun, dert ve çözüm önerilerini dinlemeye hazırız. Siyasetçi algı operasyonu yapar, dost kendi algılarını, halkı anlayıp daha iyi ifade edebilecek şekilde geliştirir" sözleriyle dikkatleri üstüne çekti.

"ÜLKE GENELİNDE YEREL SEÇİMLERE SARILMIŞ DURUMDAYIZ"
Adanın yerel seçimlere sarılmasını Kıbrıs Türk Siyasetinde ciddi bir adım olarak tanımlayan Erk, "Ada genelinde yapılan tüm bu algı operasyonlarına karşıt olarak; halkımız yerel seçimlerin, ülkemiz yönetimindeki büyük rolünü bir o kadar daha farkına varmış olacak ki birlik içerisinde omuz omuza hareket edildiğini sadece Gönyeli'de değil ülkemizin birçok bölgesinde görüyoruz" dedi

"GENÇ DOSTLARIMIZLA UMUTLA YÜRÜYORUZ"
Gönyeli Bağımsız Belediye Başkan adayı Mustafa Erk, "Başta Gönyeli'mizin gençlerini ve ardından sivil toplumun da büyük desteğini arkamıza alarak yaptığımız birçok mahalle ziyaretlerinde olumlu ve gelecek için umut vaadeden dönütler alıyoruz. Gönyelili var olan düzenden bıkmış durumda ve artık bunu dile getirmekten çekinmiyor. Halkımız yapılan algı operasyonuna aldanmayarak, tepkisini sandıkta gösterecek" dedi. 

"AYRICALIĞIMIZ BAĞIMSIZLIĞIMIZ!"
Mustafa Erk, "Gönyeli'nin çok kültürlü yapısı göz önünde bulundurularak yönetilmesi; her bireyin eşit koşullara sahip olması bakımından önemlidir. Her kesimden dostlar ile bir araya gelerek daha şimdiden, aynı yolu birlikte yürüdüğümüz çeşitliliklerimizle zenginleştik. Gönyeli'nin tüm renklerini kucaklayan DOST BELEDİYECİLİK anlayışı içinde hareket edeceğiz. Gönyeli Belediyesi tekrardan halkın, biz ise halkın sadece sözcüsü olacağız. Gönyeli bizim, biz Gönyeli'nin dostuyuz. Biz dostuz" diyerek sözlerini tamamladı. 


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi
Eğitim Bakanlığı görevi devredildi
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı