Advert
Advert

Mahkumların can güvenliği için gerekli önlemler alındı

Mahkemeye çıkarılarak davaları hazır oluncaya dek hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi'ne gönderilen çocuk katili zanlısı 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı'nın, güvenlik amaçlı kadınlar koğuşunda bulunan tek kişilik ayrı bir bölüme konduğu öğrenildi.

Mahkumların can güvenliği için gerekli önlemler alındı

Mahkemeye çıkarılarak, davaları hazır olup yargılanacağı güne kadar 3 ayı geçmemek üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilen 7 yaşındaki çocuğun cinayet zanlısı 36 yaşındaki Bilge Lord'un, 5 Haziran tarihinde saat 11.00 sıralarında Merkezi Cezaevi'ne giriş yaptığı öğrenildi. 

Evrenselgazete'nin edindiği bilgilere göre, Merkezi Cezaevi Yönetimi'nce diğer kadın mahkumlar için gerekli güvenlik önlemi alınırken, zanlı Bilge Lord, kadınlar koğuşunda bulunan özel olarak hazırlanmış tek kişilik ayrı bir bölüme kondu. İçerisinde tuvalet, banyo da bulunan ayrı bölümde zanlıya, yemeği ve suyu kapının altındaki bir bölmeden veriliyor. 

Evladını defalarca bıçaklayarak katleden Bilge Lord'un girdiği cezaevinde, herhangi bir pişmanlık veya vicdan azabı yerine gayet rahat tavırlar sergilediği, hiçbir şey olmamış gibi davrandığı da öğrenildi. Bilge Lord'un, sorulan bir soru üzerine üniversite mezunu olduğunu belirttiği de edinilen bilgiler arasında. 

"DİĞER MAHKUMLAR İÇİN GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI!"

Evrenselgazete'den Rana Sarro'nun diğer kadın hükümsüz tutuklu ve mahkumların can güvenliği endişesiyle görüştüğü Merkezi Cezaevi Müdürü, aynı endişeyi taşıdıklarını belirterek, diğer kadın mahkumların güvenliği için gerekli her türlü tedbirin alındığını ve tedbirlerin elden bırakılmayacağından hiç kimsenin şüphesi olmadığını da kaydetti. 

En yüksek ceza en fazla 33 yıl 8 ay!

İdam cezasının bulunmadığı KKTC yasalarına göre, yargılanma sonucunda en fazla cezanın 40 yıl olduğu; bunun yatarının da 33 yıl 8 ay olduğu da öğrenildi. Yani, bağışlama ve diğer haller sonucunda, mevcut yasalarla bu zanlıya verilebilecek en yüksek cezanın en fazla 33 yıl 8 ay olabileceği de öğrenildi. 

MAĞDUR ROLÜ YAPIYORDU!

Öte yandan, yaşanan acı olayın ardından, zanlının iş arkadaşlarıyla görüşen Evrenselgazete yine ilginç bilgilere ulaşmıştı. Evlerinin birkaç metre ilerisindeki Kiler Market'te muhasebeci olarak çalışan Bilge Lord'un, iş arkadaşları da, olaydan önce devamlı surette 'mağdur' ve 'mazlum' rolünde olan Bilge Lord'un, her zaman mülayim, sessiz, sakin görünümünde olduğunu anlatmışlardı. 

EŞİNİN BAŞINDA BIÇAKLA BEKLİYORDU!

Öte yandan yine Evrenselgazete'nin Kunduracı ailesinin yakınlarından edindiği bilgiye göre, çocuğun babası Ercan Kunduracı'nın, bahse konu eski eşi Bilge Lord'un psikopatlıklarını 3-4 ay evvelinden farkettiği ve evi terkettiği belirtiliyor. Bilge Lord'un, çocuğun babasının başında, geceleri bıçakla beklediği ileri sürülürken, babanın bu nedenle evi terketmesinin ardından çocuğunu da kurtarmaya çabaladığı ancak yetişemediği, mahkemenin karar gününden 2 gün önce bu feci olayın yaşandığı kaydediliyor. 


Advert Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor