Advert
Advert

İsmail Arter sözünde durdu!

2014 seçiminde 20 yıl belediye başkanlığı yapmış olan Oktay Kayalp ile yarışarak seçimi kazanan ve Gazimağusa Belediyesi’nin Başkanı olan İsmail Arter'in, belediye başkanlığı döneminde diğer projeleri arasında hayvan barınağı projesi sözünü de yerine getirdiği görülüyor.

İsmail Arter sözünde durdu!

Geçmiş seçimde birçok belediye başkanlığına aday ismin, projeleri arasında gösterdiği 'Hayvan barınağı veya hayvan rehabilitasyon merkezi' sözünden döndüğü; Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter'in ise bir dönem yaptığı başkanlığı süresince, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük barınağını ülkeye kazandırdığı görülüyor. 

2014 seçiminde birçok belediye başkanı adayı için önemli bir proje olarak lanse edilen ve vaatleri arasında sunulan hayvan barınağı projesinin bugün birkaç belediye haricinde birçok belediye tarafından hayata geçirilemediği görülüyor.

Gazimağusa Belediyesi'nin öz kaynaklarıyla inşa ettiği barınağın Kuzey Kıbrıs’ın en büyük barınağı olduğunu biliniyor. 

İsmail Arter'in, şehir genelinde köpeklerin uygun şartlarda bakım ve idamesinin sağlanması için Köpek Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi'ni hayata geçirdiği görülürken, Belediye Başkanı Arter'in bu proje ile de halka vaat ettiği sözünü yerine getirmesi, hem hayvanseverler hem de sokaktaki hayvanlardan rahatsızlık duyan vatandaşların memnuniyetine neden oluyor. 

Gazimağusa Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla inşa ettiği barınağın kapasitesinin ihtiyaca göre artırılabileceği de belirtilirken, köpeklerin kontrol altına alınabilmesi için önemli bir gereklilik olan barınağın hazır olan idari binasında tıbbi müdahale yapılabileceği altyapı da sağlanıyor.

576 m2’lik rehabilitasyon bölümü, her biri yaklaşık 150 m2 telli ve kısmi kapalı açık alandan oluşan 20 adet yaşam alanı ve 57 m2’lik servis alanına sahip barınakta doğal yaşam alanları 450, rehabilitasyon bölümü 96 hayvan kapasitesine sahip.

Kuzey Kıbrıs’ın en büyük hayvan barınağı özelliğine sahip barınağının, 2 yılda tamamlandığı ve sahipsiz köpeklerin sağlıklı şartlarda bakımının yaptırıldığı biliniyor.

500 civarında köpeği besleyen Mağusa Belediyesi, bu köpeklerin aşılarını da yaptırırken, köpek sahibi olmak isteyenlerin barınaktan köpek alabileceklerini de belirtiyor. 

Adaylık aşamasında halka çok sayıda proje vaadi veren ve seçildikten sonra bu vaatlerini yerine getiren belediye başkanları ile sözünü tutmayan belediye başkanlarını Evrenselgazete kamuoyunun bilgisine getirmeye devam edecek. 


Advert Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor