Advert
Advert

Şampiyonlar güneyden

Şampiyonlar güneyden

Şampiyonlar güneyden

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin (KKORD) organize ettiği 2017 KKORD Off Road Şampiyonası üçüncü yarışı dün Güzelyalı’da hazırlanan 2.3 kilometrelik etapta yapıldı. “Bu Yolun Çıkışı Var” sloganı ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Spor Dairesi’nin katkılarıyla organize edilen 2017 Off Road Şampionası’nda sezonun üçüncü yarışı, Veli Kardeşler sponsorluğunda hayata geçirildi. 18 ekibin kayıt yaptırdığı fakat mekanik arıza yaşayan üç ekibin finiş görmediği yarışta, dört sınıfta birinciler belirlendi.

Spyros-Marasivos yarışa damga vurdular
Günün en iyi derecesini elde eden ekip, yarışa güneyden katılan Spyros Sryou-Antonis Marasivos ikilisi oldu. Sınıf 3’te de ilk sırada yer alan ekibi sınıflarında Spyrus Spyrou-Filippos Filippou ikilisi takip etti. Sınıf 3 üçüncüsü ise Halil Erdoğuş-Hasan Uzun ikilisi oldu. Günün en iyi ikinci derecesini elde eden isim ise Statis Efstatiou-Nikolas Efstatou ikilisi oldu.

Sınıf 4’te mücadele eden ikiliyi sınıflarında Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi takip etti. Sınıf 4 üçüncüsü ise Hulus Eren-Cemal Çelik ikilisi oldu. Bu sonuçlarla yarışa güneyden katılan 3 ekip, ilk dört içerisinde yer almayı başardı. Sınıf 2’de Görkem Eren-Hasan Reyhan K. İkilisi birinci, Mustafa Şah-Halil Şah ikilisi ikinci ve Argun Çağıl-Gökberk Çağıl ikilisi üçüncü oldu.

Sınıf 1’de ise Mehmet Coşar-Hasan Ayder ikilisi ilk sırada yer aldı. Baba kız yarışan Erkut Cambaz-Nelin Cambaz ikilisi ise ikinci oldu. Yarış sonunda dereceye girenlere kupaları düzenlenen törenle takdim edilirken, Anneler günü dolayısiyle yarışmacıların anneleri ve anne olan yarışmacıların eşlerine off road derneği tarafından küçük hediyeler verildi.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
DAÜ'de profesöre, 'cinsel taciz' iddiasıyla gözaltı
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor
“Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’’ paneli Lefkoşa’da yapılıyor