LTB ekipleri geceden beri çalışıyor

Lefkoşa ve civarındaki birçok bölgede su taşkınları yaşanırken, ekipler de geceden beridir meydana gelen olumsuzluklara müdahale ediyorlar.

LTB ekipleri geceden beri çalışıyor

Lefkoşa'da etkili olan aşırı sağanak yağışlar sonrası oluşan olumsuzluklara, su baskınlarına, taşkınlara, itfaiye, sivil savunmanın yanısıra, Lefkoşa Türk Belediyesi ekipleri de aralıksız müdahale ettiler.

Yoğun uğraşlar sonucunda, dünkü yağmurlardan oldukça etkilenen kanalizasyon ana taşıyıcı hat tamiratı da tamamlandı.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, ''Yoğun ve şiddetli yağmurda ekiplerimiz ilk andan itibaren görevlerinin başında olup gerekli müdahaleleri yapmışlar ve saat sabah 04.30 itibarı ile yağmur kaynaklı sıkıntılar minimize edilmiştir. Fakat yüksek miktarda yağış alan şehirde derelerin ciddi şekilde yükselmesi ve bazı yerlerde taşması nedeniyle Dr. Burhan Nalbantoglu Cad. (levent college önü) ve dereli sokak yurttaşların güvenliği için trafiğe kapatılmıştır. Dere seviyesin düşmesi ile birlikte yeniden güvenli şekilde trafiğe açılacaktır'' dedi. 

Akabinde Mehmet Harmancı, yolların trafiğe açıldığını bildirerek, "Gök delindi sanki, o sesi ilk duyduğumuz andan itibaren şehri için koşan mücadele eden insanımızın yanına koşan tüm emekçilerimizle gurur duyuyorum. Zor saatler idi, şimdi toparlanma zamanı'' dedi. 


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Behiç Öztürk başsavcı seçildi
Behiç Öztürk başsavcı seçildi
Arıklı: ''Bilirkişi raporunu tarafsız birileri hazırlamalı!''
Arıklı: ''Bilirkişi raporunu tarafsız birileri hazırlamalı!''