12. Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı gerçekleşti

12. Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı, 7 Ekim Pazar günü yapıldı. Akıncılar Köy meydanında yer alan panayır, 10.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Panayırda, yerel kültüre ait 1.sınıf zivaniya, fırın kebabı, şeftali kebabı satışı yapılarak, çok sayıda stant kurularak, etkinlikler de gerçekleştirildi. Panayıra çok sayıda siyasi, milletvekilleri, bakanlar ve vatandaşlar da katılım gösterdi.

12. Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı gerçekleşti

Başbakan Tufan Erhürman, 12. Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı'na katıldı.  Başbakanlık’tan yapılan açıklamaya göre Erhürman etkinlikteki konuşmasında; sevginin, güzelliğin ve üretimin başkenti gibi olan Lurucina'da bulunmaktan ve halkla iç içe olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Başbakan Erhürman konuşmasında şunları ifade etti: 

"Kuzey Kıbrıs'ın başkentinden yola çıkarak bugün sevginin, dostluğun, kardeşliğin başkentine geldik. Bu köye her geldiğimde daha yolun başında sevgi ve güzellik çemberi ile karşılanıyoruz. Bu her zaman yüreğimizde kelebekler uçuşturuyor ve bu köyden her ayrıldığımızda bu motivasyonla işlerimize bir o kadar daha 4 elle sarılıyoruz.

Bu yüzden iyi ki Lurucinalılar bu sevgi ve umutla varlar ve sizler var oldukça bizler de hep birlikte varolacağız.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!