Çakıcı’ya Türkiye’den ödül

Yakın Doğu Üniversitesi Türkçe Psikoloji Bölüm Başkanı, Psikiyatrist Prof. Dr. Mehmet Çakıcı’nın yapmış olduğu araştırma, 54. Türkiye Psikiyatri Kongresi’nde, 286 bilimsel araştırma arasında Türkiye üçüncüsü oldu.

Çakıcı’ya Türkiye’den ödül

Ülkemizin en önemli psikiyatri uzmanı olan, özellikle uyuşturucu bağımlılığın tedavisi konusunda uluslararası başarıya sahip olmuş bilim insanlarımızdan en önemli isimlerinden birisi olan, bağımlılığın tedavisi ve önleme çalışmaları yanında eğitim çalışmaları kapsamında sayısız araştırma, kitap ve eğitim programları hazırlamış olan, Türkiye’de En iyi Araştırma kategorisinde dört kez birincilik ve bir kez ikincilik ödülü alan Psikiyatri uzmanı ve aynı zamanda Yakın Doğu Üniversitesi Türkçe Psikoloji Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. Mehmet Çakıcı, almış olduğu sayısız ödüllere bir yenisini daha ekledi.

2-6 Ekim 2018 tarihleri arasında İzmir Swiss Hotel’de gerçekleşen ve 1260 psikiyatrist ve psikoloğun katıldığı ve toplamda 286 bilimsel araştırmanın sunulduğu, 54. Türkiye Psikiyatri Kongresi’nde yirmi araştırma ödüle aday gösterildi ve bu araştırmalardan sekizi finale kaldı. Finale kalmayı başaran sekiz araştırmalardan birisi olan, Yakın Doğu Üniversitesi öğretim görevlileri Prof. Dr. Mehmet Çakıcı, Prof. Dr. Ebru Çakıcı Yard. Doç. Meryem KARAAZİZ, Uz. Psk. Ayşe Buran’ın sunduğu "KKTC'de Erişkin Bireylerde Disosiyatif Belirtilerin yaygınlığı, risk faktörleri ve Akültürasyon ile ilişkisi" isimli araştırma Türkiye üçüncüsü ödülünü almayı başardı.

Ülkemiz adına yapmış olduğu araştırmalar ile katılığı her uluslararası yarışmada birçok ödül kazanarak hepimizi gururlandıran YDÜ Türkçe Psikoloji Bölüm Başkanı, Psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çakıcı, 54. Türkiye Psikiyatri Kongresi’nde almış olduğu bu ödülle ülkemiz bilim insanlarımızın ne kadar başarılı olduğunu, kazanmış olduğu Türkiye üçüncülüğü ile de bir kez daha kanıtlamış oldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!