Magusa'da zafer Özgürgün'ün!

6 ilçe arasında en çekişmeli bölge olarak bilinen Mağusa bölgesinde UBP Mağusa İlçe Başkanı ve yönetim kurulu ile gençlik kolları seçimleri yapıldı. UBP Mağusa İlçe Başkanlığı'na, Hüseyin Özgürgün'ün adayı olduğu bilinen Olsan Oran seçildi.

Magusa'da zafer Özgürgün'ün!

Evrenselgazete- UBP XXI. Kurultayı Magusa ilçe başkanlığı seçimi yapıldı. 1022  oy kullanıldı. Olsan Oran 638, İsmail Özyurt 335 oy aldı. Geçersiz oyların ise 49 olduğu öğrenildi.

Siyasi kulislerde, Mağusa İlçe Başkanlığı'nı kazanan Olsan Oran'ın, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün adayı olduğu iddalar arasında yer alırken; diğer aday İsmail Özyurt'un ise Sunat Atun'a yakınlığı bilinmekteydi. Özgürgün’ün mağusada ipi göğüslediği yönünde söylentiler var.

Olsan Oran, 24 Haziran 2018 yerel seçimlerinde Hüseyin Özgürgün tarafından Geçitkale Belediye Başkanı adayı da yapılmıştı. 

Mağusa UBP Gençlik kolları başkanlığını ise 187 oy ile Ramazan Tebelleşol kazandı. Gençlik kolları başkanlığına aday olan Derviş Bayraktar 119 oy alırken, 6 oy ise geçersiz sayıldı. Yasemin Öztürk Divan Başkanı olarak görev alırken, Hüseyin Avkıran Alanlı, Ahmet Savaşan, Selen Osmanlı, Hüseyin Kavaz da divanda yer aldılar. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!