Patatese yüzde 300 zam!

Patatese yüzde 300 zam!

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Dr. Faiz Sucuoğlu, aldığı bir bilgiyi kamuoyuyla paylaştı ve piyasadaki haksız kazanca dikkat çekti. Milletvekili Dr. Faiz Sucuoğlu, patatese yüzde 300'ün üzerinde zam yapıldığını belirtti ve bunun haksız kazanç olduğuna vurgu yaptı. Milletvekili Dr. Faiz Sucuoğlu yazılı açıklamasında şunları kaydetti: 

"Bugün aldığım bir bilginin doğruluğunu tespit ettikten sonra, sizlerle paylaşmak istiyorum. 
Son günlerde piyasaya sunulan Patates 2018 Mayıs ayı ürünüdür. Toptancılar kilosunun 1,5 - 2 TL arası Perakendecilere, perakendeciler ise 2-2,5 TL /kg satış fiyatı ile satıyordu. 

Birkaç gün önce, binlerce ton stoku olan aracılar keyfi bir kararla toptan Patatesin kilo fiyatını 6 TL ye yükseltmişlerdir. Bugün itibarıyla patates, vatandaşa kilosu 7,5 - 8 TL satılıyor.  %300 üzerinde haksız kazanç söz konusudur. 
Bu artışın döviz kuru artışıyla ne ilgisi var? Ekonominin yerlerde süründüğü, vatandaşın alım gücünün dibe vurduğu bu süreçte stokçular ve fırsatçılara neden göz yumuluyor? 
Sözde değil özde denetimler neden yapılmıyor? Bunun özürü ve kabul edilebilirliği yoktur. Bunun adı kimse kusura bakmasın ama “beceriksizliktir."


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LİMON ile Faturaları Ödemek Artık Çok Kolay
LİMON ile Faturaları Ödemek Artık Çok Kolay
''Hükümet mensubu ile medyadan iletişim kurmak tarzım değil...''
''Hükümet mensubu ile medyadan iletişim kurmak tarzım değil...''