Hem eski hükümet ve hem de yeni hükümetten Talat'a makam aracı jesti!

Hem eski hükümet ve hem de yeni hükümetten Talat'a makam aracı jesti!

Hükümet bir yandan dövizin yükselişi karşısında tasarruf tedbirlerini açıklarken, bir yandan da eskisi çok masraf çıkarıyor diye 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a 200 bin TL değerinde Toyota marka makam arabası aldı.

Cumhuriyet Meclisi üzerinden yapılan alımın ardından RD plakalı makam arabasının Talat’a teslim edilmesine gelen tepkiler üzerine Talat'ın aracı geri iade ettiği bildirildi. 

Aracın geri çevrilmesi ile ilgili açıklama yapan Maliye Bakanı Serdar Denktaş, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın kendisine alınan yeni makam aracını istemediğini söyledi. 

Maliye Bakanı Serdar Denktaş bugün bir kabulü sırasında yaptığı açıklamada, geçen kasım ayında 2, Cumhurbaşkanı Talat’a makam aracı için ihale açtıklarını belirtti. Süreç seçim yasaklarına girdiği için ertelendiğini, ardından bütçe geçince yeniden ihale açtıklarını ve yeniden seçim dönemine girdiklerini ve yine ertelemek zorunda kalındığını anlatarak, “En nihayet sonuçlandı ve aracın gelişi bu günlere rast geldi” dedi. Dün hem basında hem Meclis’te bu konunun eleştirilmesinin ardından 2. Cumhurbaşkanı Talat’ın ‘ben bu arabayı istemiyorum’ haberi gönderdiğini ifade eden Denktaş, arabanın ihale sonucu alındığını ve parasının ödenmiş olduğunu, bu nedenle de başka maksatlarla kullanılacağını söyledi. Denktaş ,“Sayın Cumhurbaşkanı kendi arabasıyla dolaşacaksa dolaşacak araç devlet envanterine geçmiş durumdadır” dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Grev ve eylemlerin dozajını artacak uyarısı!
Grev ve eylemlerin dozajını artacak uyarısı!
Çatalköy’e yıldırım düştü!
Çatalköy’e yıldırım düştü!