Berova'dan seçmeli din dersi tepkisi: "Manevi değerlerimize açık bir saldırıdır"

UBP Milletvekili Özdemir Berova, din derslerinin seçmeli hale getirilmesine tepki gösterdi.

Berova'dan seçmeli din dersi tepkisi:

UBP Milletvekili Özdemir Berova, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin bu yıl seçmeli olarak müfredatta yer alacağının açıklanmasına büyük tepki gösterdi ve uygulamayı manevi değerlere yapılan açık bir saldırı olarak değerlendirdi.

Bakanlığın din derslerinin seçmeli olmasının gerekçesini yabancı öğrenci sayısının fazlalılığına bağladığına işaret eden Berova, "Bakanlık web sitesine yayınlanan statistiklere bakınca orta öğretimde her 100 çocuktan 4 ü yani her sınıfta ortalama 1 öğrencinin yabancı olduğu görülmektedir. YANİ öne sürülen gerekçe tamamen safsatadır" ifadelerini kullandı.

Berova, facebook hesabından, "Komşumuz Güney Kıbrısta, okullarda din eğitimi okul öncesi eğitim kurumlarında başlayıp tüm ilk orta ve lise eğitiminde zorunlu ders olarak müfredatta iken hiç böyle saçma gerekçeler güneyde konu olmamıştır , Türkçe dersinin desteklenmesi de gündeme gelmemiştir. Tüm bunlar ortadayken bu gibi tasarrufların tek gerekçesi siyasal ve ideolojik ihtirastır ve manevi değerlerimize yapılan açık bir saldırıdır" dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meclis’te Kıbrıs toplantısı
Meclis’te Kıbrıs toplantısı
Tarımda kalite
Tarımda kalite "sözleşmeli üretim" ile artacak