İş araçları ve otobüsler ile ilgili de yeni uygulama!

Evrenselgazete Özel

İş araçları ve otobüsler ile ilgili de yeni uygulama!

Yüksek tonajlı iş araçları ile otobüslerle ilgili da yeni kural geliyor...

Evrenselgazete- Trafikte taş, toprak, çakıl taşıyan komyon ve tırlar ile tonlarca beton taşıyan mikserler ve ağır tonajlı tüm araçlar ile ilgili cezalar da, bundan böyle şirkette çalışan olan araç şoförüne değil aracın kayıtlı olduğu şirket sahibine yazılacak. 

Böylelikle, lastikleri yıpranmış olan, ruhsatsız trafikte seyreden, eksik evrakları bulunan yüksek tonajlı araçların cezaları artık yasaya göre çalışan olan şoförlere kesilmeyecek. 

Kiralık araçlar ile ilgili alınan karar üzerine Evrenselgazete'nin sorusunu yanıtlayan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, "Aynı yasal düzenlemeyi onlar için de yapıyoruz. Ayrıca otobüsler için de benzer bir uygulama için çalışılıyor. Çalışma 2 haftaya kadar tamamlanır" diye konuştu. 

2 hafta içerisinde tamamlanması beklenen çalışmanın ardından trafikte ciddi tehlikeler yaratan yüksek tonajlı iş araçları ve otobüsler ile ilgili yeni uygulamanın hayata geçmesi bekleniyor. 

Hatırlanacağı gibi polislerin rutin devriyesi sırasında, Gerçek İnşaat'ın birçok beton mikseri araçlarının lastiklerinin trafikte seyretmeye elverişsiz olduğu tespit edilmiş, ancak polis yasa gereği bu cezayı çalışan olan şoförlere kesmişti. Evrenselgazete, olayı görüntülemiş ve kamuoyuna duyurarak, bu uygulamayı eleştirmişti. 

İLGİLİ HABER>>>> 

KİRALIK ARAÇLARDA CEZA, ARACIN SAHİBİ KİŞİ VEYA ŞİRKETE KESİLECEK


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atış alanı yakınında FACİA!
Atış alanı yakınında FACİA!
Temel Sağlık Hizmetleri'nden salgın hastalık uyarısı
Temel Sağlık Hizmetleri'nden salgın hastalık uyarısı