''CAS yasal olarak özel bir şirkettir!''

CAS ÇALIŞANLARI MALİYE BAKANLIĞINDA…

''CAS yasal olarak özel bir şirkettir!''

Bir süredir eylemlerine devam eden Cyrus Airport Services (CAS) çalışanları, bu kez Maliye Bakanlığında eylemlerini sürdürdü.

Maliye bakanlığı önünde eylem devam ederken Polis ile başlayan tartışma Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın eylem yerine inip, çalışanları gölge bir bölgeye davet etmesi ile sona erdi.

Denktaş, çalışanların endişelerini çok iyi anlayabildiğini bu nedenle bir formül bulunması için çalışmalarının sürdüğüne dikkati çekerek ancak bazı hukuki sıkıntıların olduğunu söyledi.  

“İlk günden bu yana sizlere gerçekler acıdır ama ben söylemek zorundayım dedim şimdi de aynı şeyi söylüyorum bilin ki ben size yalan söylemeyeceğim” diyen Denktaş, yapılan çalışmalar neticesinde çıkacak sonucu paylaştı. 

“134 kişi benim için önemli ama elimde sihirli değnek yok. Devlete almam ise mümkün değil” diyen Denktaş konuşmasının devamında şöyle konuştu: “Son iki ay içerisinde tüm uğraşım bir taraftan maaşlarınızın ödenebileceği bir formül bulmaktı ve onu bulduk. Diğer yandan da şu anda ya mevcut borçların devrini hukuki yolunu bularak almak bu şirketi tasviye edip yeni lisans çıkartıp borçların hiç değilse bir kısmının ödeneceği şekilde devretmek” dedi.

CAS’ın yasal olarak özel bir şirket olduğuna vurgu yapan Maliye Bakanı Serdar Denktaş, hükümet olarak kendilerinin sosyal devlet anlayışı içerisinde bir şey yapmak ve çalışanları mağdur etmemek için uğraş verdiklerinin de unutulmamasını istedi.

Görüşme sonrasında Maliye Bakanı Serdar Denktaş, bulacakları formülü en kısa sürede çalışanlarla da paylaşacaklarını kaydetti.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atış alanı yakınında FACİA!
Atış alanı yakınında FACİA!
Temel Sağlık Hizmetleri'nden salgın hastalık uyarısı
Temel Sağlık Hizmetleri'nden salgın hastalık uyarısı