Zeki Çeler: Sırf Bakan oldum diye pahalıya uçmam

Zeki Çeler: Sırf Bakan oldum diye pahalıya uçmam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Rum kesimindeki Baf Havalimanı'nı ve Rumların verdiği Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportunu kullanarak kuzenleriyle birlikte Ürdün’e tatile gitti. Bilindiği gibi, Ercan’dan kalkan uçaklar doğrudan sadece Türkiye’ye uçabiliyor. 
Kıbrıslı Türk vatandaşlar doğrudan uçuş yapılabilen Rum havalimanlarını tercih ediyor ancak devlet yetkilileri, siyasi pozisyonları gereği seyahatlerini Türkiye üzerinden yapmaya özen gösteriyor. Zeki Çeler’in, Rum kesiminden Ürdün’e uçması eleştiri konusu oldu.


Zeki Çeler: Sırf Bakan oldum diye pahalıya uçmam

Bunun üzerine Bakan Zeki Çeler sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler'in Baf Havalimanı’nı kullanması üzerine yayılan haberlerin ardından Bakan Çeler açıklama yaptı. Çeler'in açıklaması şöyle: 

"Herşeyden önce şunu söylemek lazım ki Kıbrıs Türk Halkı’nın büyük bir kısmı gibi ben de özellikle Kuzey Kıbrıs’taki uçak fiyatlarındaki fahiş fiyatlar sebebiyle çoğu zaman ekonomik olarak daha uygun olduğu için Güney Kıbrıs’taki Hava Alanlarını kullanıyorum. Bu konuda herhangi bir gizlim saklım olsa zaten sosyal medyada fotoğraf paylaşmazdım. Bu ülkenin bir Bakanı olarak bu konuda tüm halkımızın yaşadığı mağduriyeti defalarca yürütme organı olan Bakanlar Kurulun’da da dile getirdim, birçok Bakan arkadaşım da konuya duyarlıdır ve çare bulmaya çalışmaktadır. Ama yine hepimizin malumu olduğu üzere bu konudaki mağduriyetin kökeni aslında milli hava yolumuz olan KTHY’nin batırılması ve ülkedeki hava yolu ulaşımının neredeyse vatandaşlardan haraç alacak noktaya gelmesidir. Hükümet olarak bu konuda daha ciddi ve daha somut adımlar atmamız gerektiği açıktır, nitekim bunun için de bugüne kadar olduğu gibi kabinedeki bir bakan olarak elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Bakan olmasaydım da yine aynı hava alanını kullanacaktım. Sırf Bakan oldum diye de “dostlar alışverişte görsün” misali gidip daha pahalıya uçmam. Nasıl ki daha ekonomik olduğu için Güney Kıbrıs’tan Kuzeye geçip benzin alan Kıbrıslı Rumlar’a kendi devletleri tarafından yapılan akıldışı benzin denetimi uygulaması AB Üyesi olan Güney Kıbrıs Yönetimini komik duruma düşürmüştür, bizim de kendi insanımızdan bile bile kazıklanmasını beklememiz aynı ölçüde tuhaf bir durumdur. Tatile gidiş sebebim uzun zamandır zaman ayıramadığım kuzenlerimle birlikte zaman geçirebilmekti. Çok önceden ayarladığımız bu tatili konu ederek beni hedef gösterecek şekilde basına yansıtan arkadaşlara teşekkür ederim. İnsanları aileleriyle birlikte hedef göstermek bugüne kadar kimseye birşey kazandırmadı, size de kazandırmaz."


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!