Festival açılışı bu akşam

Doğancı'da Karpuz Festivali

Festival açılışı bu akşam

5. Doğancı Karpuz Festivali ile Doğancı Kooperatifi Fikri Orakçıoğlu Koruluğu ve Piknik Alanı’nın açılışı bu akşam saat 19.30’da yapılacak.
Doğancı Koop Kredi Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazım yaptığı açıklamada, tüm halkı, Doğancı Kooperatif Kredi Şirketi’nin yaptırdığı alan ile organize ettiği festivale katılmaya çağırdı.

Lefkeye bağlı Doğancı (Elye) köyünde, Doğancı Kalkındırma Derneği (DOKAD) tarafından  1-5 Ağustos tarihleri arasında  Karpuz festivali düzenlenecek.
Festival 1 Ağustos Çarşamba günü saat 18:30 da köy meydanından kortej yürüyüşü eşliğinde başlayacak.
Etkinlik, Doğancı Kooperatif Kredi Şti. tarafindan Doğancı köyünde yaptırılan Fikri Orakçıoğlu Koruluğu ve Piknik alanında gerçekleştirilecek.
Etkinlikle birlikte sözkonusu alanın açılışı da yapılacak.
Kortej ve açılışın ardından halka karpuz ve hellim ikramında bulunulacak.
Festivalde DOKAD'ın yetistirdiği çeşitli yaş kategorilerindeki halk dansları ekipleri ve konuk halk dansları ekipleri gösteriler sunacak.
Etkinlikte yerli sanatçılarımızın yanında Türkiyeden Kurtalan Expres ve Kolpa grupları da konser verecek.
Ayrıca festivalde "Dünden bugüne Elye Serüveni Nostaljik Şov" isimli defile gösterisi, milli sporcuların katılacağı fitness gösterisi ve daha pek cok gösteriler yapılacak.

Doğancı Karpuz Festivali kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinlikler arasında 3 Ağustos Cuma gecesi Kurtalan Ekspres ve 5 Ağustos Pazar gecesi Kolpa konserleri de yer alıyor.

Dokad tarafından düzenlenecek ve yarın başlayacak olan 5. Doğancı Karpuz Festivali 5 Ağustos Pazar akşamı yapılacak final gecesi ile son bulacak. Çeşitli kültürel etkinliklerin yer alacağı festivalde konserler de gerçekleşecek. Festivalde halk dansları, ritim, jimnastik ve fitness gösterileri, dünden bugüne Elye serüveni nostaljik şov ve çeşitli görsel sürprizler ve gösteriler yer alacak. Festivalde sahne alacak sanatçı ve gruplar arasında grup Pass Note, Kıbrıs Müzik Yolcuları, Hasan Ergel ve Zeki Karahanoğlu var.

Festivalde ayrıca Barış Manço’nun efsane grubu Kurtalan Ekspres 3 Ağustos Cuma akşamı ve yine Türkiye’nin sevilen gruplarından Kolpa final gecesi 5 Ağustos pazar Doğancı’da sevenleriyle buluşacak. Festivalin Türkiye bağlantıları Final Organizasyon tarafından gerçekleştirecek.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atış alanı yakınında FACİA!
Atış alanı yakınında FACİA!
Temel Sağlık Hizmetleri'nden salgın hastalık uyarısı
Temel Sağlık Hizmetleri'nden salgın hastalık uyarısı