Erhalk yeniden mahkemeye çıkarıldı

Doğancı’da 26 Temmuz’da Nigar Tevfik Erhalk’ın öldürüldüğü olayla ilgili soruşturma ve mahkeme süreci devam ediyor.

Erhalk yeniden mahkemeye çıkarıldı

Eşi Nigar Tevfik Erhalk’ı ‘Av tüfeği ile ateş ederek vurmak suretiyle öldürmek’ suçlamasıyla tutuklanan 61 yaşındaki zanlı İbrahim Erhalk, tutukluluk süresinin dolmasının ardından yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Lefke Kaza Mahkemesi’nde yargıç Seran Bensen huzurunda görüşülen duruşmada söz alan Tahkikat Memuru Güzelyurt Adli Şube Müfettiş Muavini Gökan Uzun, zanlı İbrahim Erhalk’ın taammüden adam öldürme, adam öldürme, kanunsuz silah taşıma ve tasarruf ile kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu suçlamalarıyla tutuklandığını söyledi.

Uzun, zanlı İbrahim Erhalk’ın boşanma aşamasında olduğu eşini; ailevi sebeplerden dolayı tartıştığı sırada adına kayıtlı av tüfeği ile göğsüne ateş ederek taammüden öldürdüğünü ifade ederek, olayın ardından silahın ve boş fişeğin emare olarak alındığını ve beklenen balistik raporlarının henüz gelmediğini söyledi.

Konuyla ilgili alınacak ifadeler bulunduğunu ve zanlı ile eşinin cep telefonu dökümlerinin alınacağını belirten Uzun, zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Lefke kaza Mahkemesi Yargıcı Seran Bensen de tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlı İbrahim Erhalk hakkında 4 gün tutukluluk emri verdi.

BRTK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YDP, hükümeti yurt dışı ziyaretlerinden dolayı eleştirdi
YDP, hükümeti yurt dışı ziyaretlerinden dolayı eleştirdi
BKP, Guterres’in raporunu değerlendirdi
BKP, Guterres’in raporunu değerlendirdi