BOSTANCI ÖZÇINAR İÇİN TEK YÜREK OLDU

BOSTANCI ÖZÇINAR İÇİN TEK YÜREK OLDU

Bostancı halkı Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve Meclis üyesi adayları için tek yürek oldu.

Güzelyurt Belediye Başkanı ve UBP Belediye Başkan Adayı Mahmut Özçınar ile Meclis Üyesi adayları dün saat 19:30’da Yukarı Bostancı Çocuk Parkı Meydan’ında gerçekleşen toplantıda büyük ilgiyle karşılandı. Bostancı halkı tarafından karşılanan adaylar, toplantı düzenlenecek meydana halk ile birlikte yürüdüler.

“Başkan Özçınar” sloganıyla toplantı yerine adaylarla birlikte yürüyen Bostancı Halkı adaylara tam destek belirtti.

BOSTANCI MEYDAN DÜZENLEME

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar Bostancı genelinde yapılan yatırımları özetleyerek, tamamlanmak üzere olan Bostancı Meydan Projesinden bahsetti. Özçınar, Bostancı için yeni bir düzenlemeye gidildiğini anlatarak, Bostancı’ya yapılan yeni Cami yanında bölge halkının günlük hayatta kullanabileceği yeni bir yaşam alanı oluşturulduğunu söyledi. Özçınar, çevre düzenlemesi kapsamında projede çocuk oyun elemanları, yürüyüş yolları ve fitness aletleri  yer alacağını belirtti.

KANALİZASYON

Güzelyurt Belediyesi’nin hayata geçirdiği Kanalizasyon ve Arıtma Tesisi projesi’nin ülke geneline bakıldığında birçok Belediye’de bulunmadığını ancak Güzelyurt’ta yapılan kanalizasyon ağının Bostancı’ya dahil yapıldığı anımsattı. Güzelyurt Belediyesi’nin Avrupa Birliği toplantılarında kararlı duruşu ve Kanalizasyon ağını verimli şekilde kullanması bakımından projenin ikinci ayağı olan geri dönüşüm ve tesisin kapasitesinin artırılması projesinin de AB tarafından onaylanarak şu anda ihaleye çıktığını söyledi.

Özçınar suyun geri dönüşüm olarak tarımsal amaçlı kullanılması için 100.000 tonluk 7.5 milyon Euro değerindeki havuz projesinin tamamlanmasıyla suyun  kullanılacağını ayrıca narenciye sektörüne hayat vereceğini vurguladı.

YENİ PROJELER VE BOSTANCIYA ŞUBE BİNASI

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar yeni dönemde yapılacak projelerini Bostancı halkıyla paylaştı. Güzelyurt Belediyesi’nin vizyon sahibi bir kurum olduğuna dikkat çeken Özçınar, halka en kaliteli hizmeti sunabilmek için çalıştığını söyledi. Özçınar yeni dönemde gençlerin iç göçünü engellemek için sosyal konut projesini hayata geçireceklerini, 400 dönümlük araziye kurulan Kent Park projesinin çok yakında açılışının yapılacağını ayrıca Bostancı,Şahinler,Serhatköy,Mevlevi ve Gayretköy’e hizmet sunacak  şube binaları projesi ile sahil düzenleme projelerinin ayrıntılarını halkla paylaştı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!