UBP ADAYLARI KÖY GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR

UBP ADAYLARI KÖY GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR

Ulusal Birlik Partisi Güzelyurt Adayları 24 Haziran’da yapılacak yerel seçimler için köy ziyaretlerini sürdürüyor. Adaylar hazırlanan program dahilinde Mevlevi, Zümrütköy  ve Akçay’ı ziyaret ederek kendilerini tanıttılar. 

Güzelyurt Belediye Başkanı ve UBP Belediye Başkan adayı Mahmut Özçınar köy ziyaretlerinde mevcut yatırımlarla, yeni dönemde köyler için yapılması planlanan hizmetleri anlattı. Güzelyurt Belediyesi’ne yapılan katkı payının artırılması gerektiğini savunan Özçınar yapılacak yeni sayımla artacak katkı payının köylere daha fazla yatırım yapmaya olanak sağlayacağını söyledi.

Kent genelinde tamamlanan altyapı ve kaldırım çalışmalarının, kırsal kesimde de bütçe doğrultusunda yeni dönemde yapmayı hedeflediklerini kaydeden Özçınar, kırsal kesimlerde yeni Belediye hizmet binalarının inşa edileceğini aktardı. Bunun ilk örneğinin Kalkanlı’ya yapıldığını anımsatan Özçınar, köylere yapılacak hizmet binaları ile vatandaşların işlemlerini yapmada kolaylık sağlayacağını ve belediyeye rahatça ulaşabileceğini söyledi.

Yayla köyünde Atatürk Heykeli’nin yenilendiği gibi tüm köylerdeki büst ve heykellerin yenileneceğini söyleyen Özçınar köy girişlerindeki çemberler için de yeni düzenlemelere gidileceği kaydetti.

Gençlerin iç göçünü önlemeye yönelik hazırlanan Sosyal Konut projesini sadece kentlerde değil, kırsal bölgelerde de  uygulayacaklarına dikkat çekti.

ÜNİVERSİTELER ZİYARET EDİLDİ

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, meclis üyesi adaylarıyla birlikte bölgede ekonomiye ivme kazandıran iki değerli üniversiteyi ziyaret etti.

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi ile ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nü ziyaret eden adaylar, üniversitelerin kent hayatına kazandıracağı çalışmalar hakkında fikir alışverişi yaptılar.

Özçınar her iki üniversite’nin varlığının bölgeye can verdiğini, nüfusun artarak bölgede yeni yatırımlara vesile olduğuna dikkat çekerek, öğrenci sayısının artmasıyla, bölge ekonomisinin daha iyi bir duruma geleceğine olan inancını belirtti.

Güzelyurt Belediyesi olarak üniversitelerin kent halkıyla buluşması için imkanlar doğrultusunda katkı verdiğini ve vermeye devam edeceğini anlatarak, şu anda Güzelyurt’ta ciddi bir yatırım atağı olduğunu vurguladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IMF karamsar bir tablo çizdi, borsalar düşüşe geçti
IMF karamsar bir tablo çizdi, borsalar düşüşe geçti
Tarım Dairesi’nden vatandaşlara uyarı!
Tarım Dairesi’nden vatandaşlara uyarı!