DP Lefkoşa’da gövde gösterisi yaptı

DP Lefkoşa’da gövde gösterisi yaptı

DP, Lefkoşa adaylarını tanıttı, gövde gösterisi yaptı. Lefkoşa Bedesten’de yapılan etkinlikte kalabalık salona sığmadı, yola taştı

Denktaş: “Benim bu seçimi alacağımıza hiç şüphem yoktur. Biz bu seçimin galibiyiz. Lefkoşa 24 Haziran gecesi büyük bir zafere tanıklık edecek. DP’nin vizyonu Lefkoşa’nın başına geçecek”

Eroğlu: “Ben Gencay Eroğlu olarak yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü vermedim, vermem. Size bu akşam sunduğumuz projelerin sözünü veriyorum. Hepsini hayata geçireceğime söz veriyorum”

24 Haziran seçimlerine son derece iddialı ve kararlı bir şekilde hazırlanan Demokrat Parti, dün akşam Lefkoşa Bedesten’de düzenlediği muhteşem aday tanıtım etkinliğinde kelimenin tam anlamıyla gövde gösterisi yaptı.

Geçtiğimiz Cuma yapılması planlanan ancak DP Lefkoşa Belediye Başkan adayı Gencay Eroğlu’nun geçirdiği talihsiz kaza sebebiyle ertelenen etkinliğe yüzlerce partilinin yanı sıra halktan da yoğun katılım gözlendi.

DP Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, DP Genel Sekreteri Afet Özcafer ile diğer parti temsilcilerinin katıldığı etkinlikte, Gencay Eroğlu’nun Lefkoşa projeleri kamuoyuna açıklanırken, belediye meclis üyesi adayları da tek tek sahneye çağrılarak tanıtıldı.

Etkinlikte Genel Başkan Denktaş ve Gencay Eroğlu da birer konuşma yaptı.

Yoğun alkış arasında sahneye çıkan ve ilk konuşmayı yapan Serdar Denktaş, DP’nin genel seçim döneminde ortaya koyduğu manifestoda olduğu gibi, yerel yönetimlerde de daha çok özgürlük daha çok adalet istediğini belirterek, partisinin KKTC’nin bütün büyük değişimlerinde imzası olduğunu söyledi.

Denktaş “DP olarak daha çok özgürlük, daha çok eşitlik ve daha çok adalet istiyoruz. Bunu yapacak vizyonumuz da cesaretimiz de vardır. Ülkemizdeki bütün büyük değişimlere biz imza koyduk ve yine aynı imzayı biz atacağız. Lefkoşa’da da değişim şarttır. Başkenti tekrardan başkent yapmak için yola çıktık ve bunu başaracak güçteyiz” dedi.

Gerek Gencay Eroğlu’na gerekse de belediye meclis üyelerine güveninin tam olduğunu ifade eden Denktaş “benim bu seçimi alacağımıza hiç şüphem yoktur. Biz bu seçimin galibiyiz. Lefkoşa 24 Haziran gecesi büyük bir zafere tanıklık edecek. DP’nin vizyonu Lefkoşa’nın başına geçecek” diye konuştu.

Gencay Eroğlu da konuşmasında, etkinliğe yoğun ilgi gösteren partililere ve halka teşekkür ederek başladı.

“Lefkoşa’yı tekrardan başkent yapmak için yola çıktık. İçinde bulunduğu durum Lefkoşa’ya da Lefkoşalıya da yakışmıyor. Biz bunu değiştireceğiz” diyerek “Ben Gencay Eroğlu olarak yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü vermedim, vermem. Size bu akşam sunduğumuz projelerin sözünü veriyorum. Hepsini hayata geçireceğime söz veriyorum. Sizden aldığımız bu destek ve bu güç bizi asla yarı yolda bırakmaz. 24 Haziran’dan sonra Lefkoşa’da büyük değişikliğe hazır olun” ifadelerini kullandı. Lefkoşa’nın başlıca sorunlarına değinen Gencay Eroğlu detaylı bir şekilde uygulama projelerini anlattı.

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LİMON ile Faturaları Ödemek Artık Çok Kolay
LİMON ile Faturaları Ödemek Artık Çok Kolay
''Hükümet mensubu ile medyadan iletişim kurmak tarzım değil...''
''Hükümet mensubu ile medyadan iletişim kurmak tarzım değil...''