Güzelyurt Özçınar İçin BİR Oldu

Güzelyurt Özçınar İçin BİR Oldu

Ulusal Birlik Partisi Güzelyurt  Belediye Başkan ve Belediye Meclis Üyeleri  Tanıtım Şöleni binlerce katılımı ile şölen havasında gerçekleşti.

Güzelyurt Festival Parkı Amfi Tiyatroda gerçekleşen etkinliğe  UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, 3. Cumhurbaşkanı Dr. Deriş Eroğlu, UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Menteş Gündüz, UBP Genel Sekreteri Dursun Oğuz,  UBP milletvekillerinden Faiz Sucuoğlu,  Aytaç Çaluda, Ali Pilli, Dursun Oğuz, Özdemir Berova, Kutlu Evren, Resmiye Canaltay ve çok sayıda davetli katıldı.

İlçe Başkanı Menteş Gündüz’ün konuşması ile başlayan gecede UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ve 3. Cumhurbaşkanı Dr. Dderviş Eroğlu konuklara hitap ederek, Güzelyurt’un gelişiminin devamı için Mahmut Özçınar ve ekibine destek istediler.

Tanıtım Şöleni’nde 14 Belediye Meclisi üyesi adayı tek tek tanıtılarak sahneye davet edildiler. Büyük coşku ve heycan içinde sahneye çağrılan Güzelyurt Belediye Başkanı ve UBP Belediye Başkan Adayı Mahmut Özçınar konuklara bugüne deign gerçekleştirdiği çaışmalardan bahsederek, Güzelyurt’un yeni dönemi için hazırlanan projeleri sundu.

GÜNDÜZ

Ulusal Birlik Partisi İlçe Başkan Menteş Gündüz konuşmasında  “Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ne yaptı” sözüne karşılık ya hayal dünyasında yaşadıklarını ya da Güzelyurt’ta yaşamadıklarını söyleyerek,  Özçınar ve ekibinin bugün KKTC’de en fazla projeye imza atan gerek TC’den gerekse AB’den en fazla katkı alan bir belediye başkanı olduğunu vurguladı. Özçınar’ın Türkiye ve Avrupa’da birçok temsiliyetlerde bulunan donanımlı ve tecrübeli bir belediye başkanı olduğuna işaret ederek , Güzelyurt Belediyesi’nin şu anda altyapısı konuşulmayan, borcu olmayan, istihdam fazlası bulunmayan bir belediye olduğunu söyledi.

Özçınar’ın koyduğu hedefleri yapan ve yapmaya devam ettiğini belirten Gündüz, başkanın yanında bulunacak meclis üyelerinin de olmazsa olmaz olduğunu vurguladı.

ÖZÇINAR: ​ÇALIŞMAYI SEVİYORUM, VEFALIYIM

“çalışmayı seviyorum”, “vefalıyım”, “hizmet etmeyi seviyorum, “insanları seviyorum”  o yüzden yeniden adayım diyen Özçınar, Güzelyurt’ta yaşayabilir bir kent yaratma yönünde birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.  Kendisine yapılan “Özçınar ne yaptı” eleştirilerini de yanıtlayan Özçınar, bir bir projelerini anlattı.

ARITMA TESİSİ (7.5 milyon Euro’luk Proje Onaylandı)

Güzelyurt Belediyesi’nin hayata geçirdiği en önemli projelerden birinin Arıtma Tesisi olduğunu ifade eden Özçınar, tesisin kapasitesinin artırılması ve suyun geri dönüşüm olarak tarımsal amaçlı kullanılması için 100.000 tonluk 7.5 milyon Euro değerindeki havuz projesinin Avrupa Birliği’nin onay verdiğini  vurguladı. Özçınar bu projenin ülkede tek olduğunu da söyledi.   

BİRÇOK YENİ TESİSİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde ülkede tek örnekleri bulunan Kent Müzesi-Sergi Salonu, Kalkanlı Şube Binası, Kitap Cafe ‘nin açılışlarını gerçekleştirdiklerini anlatan Özçınar, vatandaşa daha çağdaş hizmet verilmesi amacıyla projesi hazırlanan yeni merkez belediye binasının temellerinin de atıldığını ifade etti.

ENGELLİ DOSTUYUZ

Güzelyurt Belediyesi’nin insan odaklı katılımcı çevre dostu olarak yapılan tüm projelerle engelli dostu olduğunu bunun da yapılacak ve mevcut projelerde bunu uygulama geçirdiklerin dikkat çekti.

SOSYAL KONUT PROJESİ

Güzelyurt’ta yapılacak çok işimiz var diyen Özçınar, kentin her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini belirten Özçınar yeni dönemde en çok önem verdiği çalışmalardan birinin de toplu konut projesi olduğuna vurgu yaptı. Sosyal konut projesinde mülkiyet sorununun çözüldüğünü, kaydeden Özçınar bu projenin bölgeden süren iç göçü önleyeceğine olan inancını belirtti.

KENT PARK PROJESİ

Mahmut Özçınar yapımı etaplar halinde devam eden Kent Park projesinin 400 dönümlük bir arazi içerisine yerleştirildiğini ve bu kapsamda yürüyüş, bisiklet yolları, çocuk oyun grupları, oturma bankları gibi unsurların yer alacağını da paylaştı. Özçınar ayrıca 2018-2022 yıllarında yapılacak yeni projelerini de anlattı.

EROĞLU

3. Cumhurbaşkanı ve UBP Onursal Bakanı Dr. Derviş Eroğlu da konuşmasında Mahmut Özçınar’ın çalışmayı seven Güzelyurt sevdalısı biri olduğunu ifade ederek,  Özçınar ve ekibinin yaptıklarının ortada olduğunu söyledi.

Seçmenin sandığa gitmesine çağrı yapan Eroğlu, Özçınar’a destek verirken, Özçınar’ın projelerinin hayat geçirebilmesi için meclis üyelerine de aynı desteğin gösterilmesini istedi. Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ın deneyim ve tecrübeleriyle Türkiye’deki belediyelerle sıcak ilişkiler kurduğuna işaret eden Eroğlu, ülkelerin birbirini tanıması, tecrübe ve bilgi paylaşımı açısından kardeşlik ilişkilerinin önemini vurguladı.

ÖZGÜRGÜN

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ın kente çok değerli yatırımlar yaptığını belirterek, yeni dönem projeleri için Özçınar’a şimdiden başarılar diledi.

Konuşmaların ardından seçim çalışmalarına yönelik hazırlanan 2 şarkı ve yüzlerce gönüllünün katılımı ile çekilen seçim filmi konuklara gösterildi.

Büyük ilgi gören ve şölende heyecan fırtınasının kopmasına neden olan film konuklardan gelen talep doğrultusunda defalarca dev ekranlarda gösterildi.

Seçim şarkılarını seslendiren Örge Volkan, Kemal Ruso, ve Muhittin Yangın’ın coşkulu performansları sonrası hazırlanan şarkılar bütün konukların katılımı ile hep bir ağızdan söylendi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güney Kıbrıs’ta grip vakaları sayısında artış var!
Güney Kıbrıs’ta grip vakaları sayısında artış var!
YKP’den garantörlere ihtiyaç duyulmayacak öneri geliştirilmesi çağrısı
YKP’den garantörlere ihtiyaç duyulmayacak öneri geliştirilmesi çağrısı