Cinayetin işlenişiyle ilgili detaylar kan dondurdu!

Gönyeli'deki cinayet olayında kan donduran detaylar ortaya çıktı.

Cinayetin işlenişiyle ilgili detaylar kan dondurdu!

Gönyeli’de 7 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı, dün sabah saatlerinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında üç gün tutukluluk emri alındı.

Polisin cinayetin işlenişiyle ilgili mahkemeye aktardığı olgular adeta kan dondurdu.

Polis, Bilge Lord Kunduracı’nın verdiği ifade doğrultusunda cinayetin nasıl işlendiğini tüm detaylarıyla mahkemeye aktarırken, güvenilir kaynaklardan, dün İskele’de toprağa verilen 7 yaşındaki Ercan Kaya Lord’a yapılan otopside bedeninde 19’u derin, 12’si ise yüzeysel olmak üzere 31 bıçak darbesi belirlendiği öğrenildi.

Oğlu Ercan Kaya Kunduracı'yı öldüren Bilge Lord Kunduracı’nın oğlunu uyurken öldürdüğü ve oğlunun cesediyle bir gün boyunca aynı evde kaldığı ortaya çıktı. Anne Lord ilk ifadesinde "evet öldürdüm" itirafında bulundu.

Mahkemede olayın detaylarını anlatan polis, Gönyeli'de Atatürk Caddesi üzerinde bir binada oturan Bilge Lord Kunduracı'nın, 26 Mayıs Cumartesi günü akşam saatlerinde oğlu Ercan’ı yatağında uyuduğu sırada evde bulunan bir bıçakla birkaç kez karnından yaraladığını ancak çocuğun ölmediğini görünce 27 Mayıs günü sabah saat 8.00’de yeniden cesaretini toplayıp, bu kez evde bulunan başka bir bıçakla oğlu Ercan’ı göğsünden defalarca bıçakladığını ve kendisini de öldürme teşebbüsünde bulunduğunu anlattı.

Bilge Lord Kunduracı, çocuğun öldüğünden emin olmasının ardından bıçakla kendi boğazını ve bileklerini keserek intihara kalkıştı. Olay, bir gün sonra Bilge Lord Kunduracı'nın, babasının yanında çalışan bir şahsa attığı Whatsapp mesajıyla ortaya çıktı. 'Çocuğumu öldürdüm, ben de ölmek üzereyim' şeklinde mesajı alan bu kişi, dede Lord'a haber verdi.

MAHKEMEYE ÇIKARILDI

Polisteki işlemlerinin ardından Bilge Lord Kunduracı, yoğun güvenlik önlemleriyle mahkemeye çıkarıldı.

Gönyeli’de 7 yaşındaki oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı bıçaklayarak öldüren anne Bilge Lord Kunduracı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı. Polise suçunu itiraf eden Kunduracı, mahkemede bir beyanda bulunmadı. Bilge Lord Kunduracı'nın ifadesinde, soğuk kanlılığı dikkat çekti.

Bilge Lord Kunduracı'nın poliste alınan ifadesinde, ayrılma aşamasında olduğu eşi Ercan Kunduracı’nın 25 Mayıs tarihinde sosyal medya hesabındaki bir paylaşımına sinirlendiği, bunun üzerine çocuğunu öldürdüğü ve kendi canına da kıymak istediğini söylediği öğrenildi.  

Gönyeli’de 7 yaşındaki çocuğunu defalarca bıçaklayarak öldüren anne Bilge Lord Kunduracı, polise verdiği gönüllü ifadede olayın nasıl geliştiğini anlattı, cinayet suçunu itiraf etti. Cinayet zanlısı anne dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

DEFALARCA BIÇAKLADI

Soruşturmayı yürüten polis, zanlının 7 yaşındaki oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı Cumartesi gecesi (26 Mayıs 2018) uyuduğu sırada bıçakladığını, fakat çocuğun ölmediğini anlattı. Polis, olayın üzerine zanlının şoka girdiğini, şoktan çıkınca da Ercan Kaya Kunduracı’nın ölmediğini fark etmesi üzerine bu kez çocuğu Pazar sabahı 10 kez daha bıçakladığını ardından da aynı bıçak ile kendi boynunu ve bileğini kestiğini söyledi.

Ercan Kaya Kunduracı’nın 22.45 sularında yaşamını yitirdiğini anlatan polis, zanlının Pazartesi günü 18.00 sıralarında  babasının yanında çalışan bir şahsa internet üzerinden “çocuğu öldürdüm, kendimde ölmek üzereyim” diye mesaj attığını ifade etti. Olayı öğrenen Tahir Lord’un polise haber verdiğini anlatan polis, katil zanlısı ile 7 yaşındaki oğlu Ercan Kaya Kunduracı’nın aynı yatakta yan yana yatarken bulunduğunu dile getirdi. Polis, olayla ilgili soruşturmanın henüz devam ettiğini belirterek zanlının tutukluluğunu talep etti. Mahkeme zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

bilge-kunduraci.jpg

İNTİHAR ETMEYE ÇALIŞTI

26 Mayıs gecesi çocuğunu uyurken bıçaklayan anne, sabah çocuğun ölmediğini görünce bıçaklamaya devam etti. Katil anne Kunduracı 27 Mayıs akşamı çocuğun öldüğünü anladıktan sonra kendini de bıçaklayıp öldürmeye çalıştı.

Bilge Lord daha sonra oğlunu öldürdüğü bıçak ile kendini de öldürmeye çalıştı.

DEDE KALP KRİZİNDEN ÖLDÜ

Kızının torununu öldürdüğü haberini aldıktan sonra eşi ile birlikte torunu ve katil zanlısının yaşadığı eve giden Tahir Lord, gördüğü manzara karşısında fenalaştı. Kalp krizi geçiren Tahir Lord, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayı haber alan Bilge Lord Kunduracı'nın babası 64 yaşındaki Tahir Lord da kızının yaşadığı binaya geldi. İçeri giren Lord, torunu Ercan'ın kanlar içindeki cansız bedeni ve kızı Bilge'yi yaralı halde buldu. Gördüğü manzara karşısında üzüntüden kendisini dışarı atmak isteyen Tahir Lord, kalp krizi geçirip merdivenlerden yuvarlandı. Gelen polis ekiplerinin çağırdığı ambulansla hastaneye kaldırılan Tahir Lord, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Hastaneye kaldırılan Bilge Lord Kunduracı ise polis tarafından gözaltına alındı. İlk ifadesinde, cinayeti bir gün önce işlediği ortaya çıkan Bilge Lord Kunduracı'nın eşi Ercan Kunduracı tarafından terk edildiği ve boşanma aşamasında olduğu belirtildi.

BABA SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Olayı sosyal medyadan öğrenen polis memuru baba Ercan Kunduracı ise sinir krizi geçirdi. İskele'de yaşayan ve eşi ile boşanma aşamasında olan Ercan Kunduracı, olayı öğrendikten sonra Lefkoşa'ya gelirken bir süre ortadan kayboldu. Polis ekipleri kaybolan babayı bulurken, kendisine veya başkasına zarar vermemesi için önlem aldı. 

OTOPSİ SONUCU AÇIKLANDI

Öte yandan, Ercan Kaya Kunduracı’nın Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde cesedi üzerinde yapılan otopsi neticesinde “ceset üzerinde, dördü öldürücü olmak üzere birçok delici ve kesici alet yarası bulunduğu ayrıca cesedin iki günlük ölü olabileceği, ölüm sebebin ise delici ve kesici alet yarasında bağlı olarak gelişen iç ve dış kanama neticesinde olduğu” tespit edildi.

Dede Tahir Lord’un yapılan otopsisinde ise ölüm sebebinin kalp yetmezliğine bağlı olarak gelişen “kalp krizi” sonucu olduğu tespit edildi.

Gönyeli’de 7 yaşındaki küçük Ercan'ın ölümüyle sonuçlanan cinayet olayı Türkiye basınında da yer aldı.

Türkiye medyasının neredeyse tamamı habere geniş yer verdi.

Olay şu başlıklarla yer aldı:

CNN Türk: “17 bıçak darbesiyle öldürdüğü oğlunun cesediyle bir gün evde kalmış” Hürriyet: “Oğlunu 17 bıçak darbesiyle öldürmüştü… Kan donduran detaylar!” Milliyet: “KKTC’de aile faciası! Korkunç detaylar ortaya çıktı…” NTV: “Anne oğlunu bıçaklayarak öldürdü (Dede kalp krizi geçirdi)”

Kaynak: Ada Haber

ercan-kaya-kunduraci-ve-dede-lord.jpg

 


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
''Dere tamamıyla yoldan aktı!''
''Dere tamamıyla yoldan aktı!''
13’üncü maaşlar 20 Aralık’ta ödenecek
13’üncü maaşlar 20 Aralık’ta ödenecek