Yolların fizibilite çalışmalarının başlatılması yönünde talimat!

tadilat ve bakım gerektiren noktaların belirlenmesi ve fizibilite çalışmalarının başlatılması yönünde talimat

Yolların fizibilite çalışmalarının başlatılması yönünde talimat!

Bakan Atakan, projesi devam eden ve tadilat gerektiren bazı yollarda incelemelerde bulundu…

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, devam eden bazı yol yapım projeleri ile bakım ve tadilat gerektiren bazı yollarda bir dizi incelemelerde bulundu.
Bakanlık Özel Kalem Müdürü Ramadan Beysun ve Karayolları Dairesi Müdürü Ahmet Aydın’ın da Bakan Atakan’a eşlik ettiği inceleme gezisinde öncelikle Lefkoşa Güzelyurt güzergahındaki tadilat ve bakım gerektiren bölgelerde incelemelerde bulundu.
Bakım ve tadilat gerektiren bölgeler ile ilgili olarak fizibilite çalışmalarının başlatılması konusunda görüş belirten Bakan Atakan, ardından Güzelyurt Lefke çift şerit yol projesinin başlangıç noktasında devam eden çember yapımı çalışmalarını da yerinde inceledi.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ve beraberindeki Bakanlık yetkilileri, Güzelyurt – Lefke çift şerit yol projesinin başlangıç noktasındaki incelemelerinin ardından, Girne – Lefkoşa yolu yenileme projesinin kısa süre içerisinde tamamlanacak olan 1’nci etap çalışmalarını yerinde incelemek üzere Girne’ye gitti.
Burada çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler alan Bakan Atakan, çalışmaları yerinde inceledi.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Lefkoşa, Güzelyurt ve Girne bölgesinde bulunan yol yapım projelerini ve tadilat ve bakım gerektiren bazı yol güzergahlarına yönelik gerçekleştirdiği inceleme gezisi kapsamında, Boğaz – Dikmen ve Dikmen – Taşkent yolunda da incelemelerde bulunarak, tadilat ve bakım gerektiren noktaların belirlenmesi ve fizibilite çalışmalarının başlatılması yönünde talimat verdi.
Bakan Atakan ayrıca, Lefkoşa kuzey çevre yolunun geçeceği Taşkent yolu güzergahının bağlantı noktasında da incelemelerde bulunarak, bilgiler aldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IMF karamsar bir tablo çizdi, borsalar düşüşe geçti
IMF karamsar bir tablo çizdi, borsalar düşüşe geçti
Güney Kıbrıs’ta grip vakaları sayısında artış var!
Güney Kıbrıs’ta grip vakaları sayısında artış var!